RU

ВРЮ не звільнив суддю Кривенка за інцидент восьмирічної давності

11.09.2013, 10:53
ВРЮ не звільнив суддю Кривенка за інцидент восьмирічної давності - Фото
Віктор Кривенко (фото - scourt.gov.ua)
Вища рада юстиції (ВРЮ) відмовилася звільняти Віктора Кривенка з посади заступника голови Верховного суду. Члени ВРЮ не угледіли порушення присяги в тому, що вісім років тому з'їзд Ради суддів під головуванням Кривенка нібито порушив регламент при обранні суддів Конституційного суду. Про це повідомляє газета Комерсант-Україна.

Пропозицію про звільнення Кривенка після перевірки вніс перший заступник генпрокурора , член ВРЮ Ренат Кузьмін. Ініціював перевірку народний депутат VI скликання Владислав Забарський (фракція Партії регіонів), - звернення про порушення суддівської присяги Кривенка він подав ще в 2010 році.

На вчорашньому засіданні ВРЮ Кузьмін був відсутній, його доповідь зачитала член ради Лідія Ізовітова. Згідно зі звітом, вина Кривенка полягала в тому, що під час головування на з'їзді Ради суддів у 2005 році він порушив регламент при обранні В'ячеслава Джуня суддею КСУ. "У бюлетені біля імені Джуня стояло інше по батькові, крім того, на голосуванні він набрав 177 голосів, у той час як за регламентом необхідно отримати як мінімум половину голосів делегатів, а це 261 голос. Було проведено повторне голосування, В'ячеслав Джунь набрав тільки 258 голосів, але ці результати були затверджені" , - повідомила Ізовітова .

Кривенко, виступаючи перед членами ВРЮ, заявив: "Все було саме так , як сказано у звіті. Я був головуючим на з'їзді Ради суддів вісім років тому. Але за бюлетені відповідав не я, а лічильна комісія. Всі інші питання я ставив на голосування і порушення присяги не допускав" .

Після нетривалого обговорення в закритому режимі ВРЮ вирішила відхилити пропозицію про звільнення судді. "Рішення було прийнято одноголосно. Ми вважаємо, що в діях Віктора Кривенка немає порушення присяги судді. По-перше, він головував на з'їзді, а це не суддівська діяльніст, по-друге, рішення в даному випадку приймала колегіально Рада суддів. Я думаю, що це пропозиція була внесена на якихось інших підставах, а не у зв'язку з ти , що суддя порушив присягу", - повідомив член ВРЮ Сергій Сафулько.

В опозиції спроби звільнити Віктора Кривенка пояснили прагненням влади забезпечити лояльність Верховного суду.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини