Вручення повісток двірниками і в транспорті є законним - Генштаб

15.07.2015, 17:44
Вручення повісток двірниками і в транспорті є законним - Генштаб - Фото
35ce63b860f2240e98f7a1d81f837b0e.jpg

Представник Генерального штабу ЗСУ розповів, як проходить боротьба з ухильниками під час шостої хвилі мобілізації

У Генштабі вже придумали, як боротися з ухильниками від мобілізації. Для цього створюється реєстр військовозобов'язаних і призовників, в якому будуть використані дані фіскальної, міграційної та прикордонної служб, а також база виборців України. У Генштабі припускають, що з її допомогою вдасться скоротити число бажаючих відкосити на 90%. Про це в інтерв'ю Фокусу розповів замначальника мобілізаційного відділу Генштабу ЗСУ Олександр Правдивець.

"Вже є майже 400 судових рішень за ухилення від мобілізації. Посадили 4-5 чоловік. Це неправильно, тому що люди повинні бачити наслідки невиконання закону", - говорить Правдивець.

У Генштабі наполягають, що вручення повісток на вулицях або в інших громадських місцях є цілком законним. "Це абсолютно законно. Причому не тільки на вулицях, але також в транспорті і в будь-яких інших громадських місцях. Відповідно до закону про військову службу і військовий обов'язок, в населених пунктах, де немає військкоматів, мобілізацією займаються місцеві органи влади, підприємства та установи. Там, де є військкомати, в мобілізації можуть задіюватися і військкомати, і підприємства, і установи, включаючи ЖЕКи. Воєнком, наприклад, достатньо передати до ЖЕКу письмове розпорядження з прізвищами мешканців і вимогою забезпечити їх явку", - сказав Правдивець.

"Іншими словами, майстер ЖЕКу і двірник, знаючи, де живе громадянин, можуть прийти до нього і сказати: "Шановний Іване Івановичу, завтра вас викликають до військкомату". Якщо співробітники ЖЕКу після цього розпишуться в протоколі про те, що вони ходили оповіщати, їх слова матимуть процесуальну значущість, наприклад, в адміністративному розслідуванні за фактом неявки до військкомату. Так що не треба думати, що викликати можуть тільки через повістку з підписом воєнкома", - додав він.


Представник Генштабу також відзначив велику кількість ухилень від служби за допомогою медкомісій.
"Косять в основному як раз по здоров'ю. Але з лікарями і якимись посадовими особами призовники однозначно домовляються за межами військкоматів. Як їх накрити? Це дуже складно. Бувають випадки, що військкомати довго шукають людину, а потім лікар списує її. Зараз ми вводимо єдиний державний реєстр. Там буде передбачено, щоб лікар, як в приватній клініці, кожен крок заносив до бази - які дослідження проводилися, коли це було, їх номери тощо. Тут тільки через стимуляцію особистої відповідальності можна чогось досягти" , - сказав він.

Нагадаємо, зараз в Україні триває шоста хвиля мобілізації, яка, згідно з законом, повинна завершитися 17 серпня.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии