RU

ВРП звинуватила Рябошапку в тиску на судову владу

25.11.2019, 15:29
ВРП звинуватила Рябошапку в тиску на судову владу - Фото
Руслан Рябошапка у Верховній Раді (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Вища рада правосуддя вважає неприпустимими "політичні" коментарі генерального прокурора Руслана Рябошапки про темпи реалізації судової реформи. Про це говориться в сьогоднішньому публічному зверненні ВРП.

Реакцію ВРП викликало інтерв'ю Рябошапки Радіо Свобода, в якому він заявив про саботаж судової реформи з боку ВРП і Верховного суду. Рябошапка висловив припущення, що потрібно "спілкуватися з саботажниками в рамках кримінально-процесуального кодексу".

Читайте також: На Заході занепокоєні судовою реформою Зеленського: пишуть листи

У ВРП назвали слова Рябошапки такими, що суперечать принципу поділу влади, який гарантує кожній гілці влади незалежність, оскільки прокуратура не має повноважень нагляду за проведенням судової реформи. "Жодна судова реформа не повинна перетворюватися в політичну кампанію з дискредитації судової системи, або в інструмент її інституційного руйнування", - заявила ВРП.

Довідка. Закон, що передбачає судову реформу, вже прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом, скорочує число суддів Верховного суду удвічі: з 200 до 100. Також він передбачає новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та інші зміни.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини