RU

Євросуд зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему

25.05.2012, 17:20
Євросуд зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему - Фото
c785faf58205fe48efa329dfddef174b.jpg
Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему і викорінити практику катувань осіб, які утримуються під вартою. Про це йдеться в рішенні Європейського суду з прав людини від 15 травня 2012 року в справі "Каверзін проти України", яке отримало Міністерство юстиції України.

Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, в цій справі Європейський суд констатував порушення статті 3 (заборона тортур) Конвенції про захист прав людини та основних свобод у зв'язку з тортурами заявника Каверзіна співробітниками міліції, неефективним розслідуванням його відповідних скарг, ненаданням йому адекватної медичної допомоги та застосуванням до нього наручників у Дніпропетровській виправній колонії № 89.

При цьому Європейський суд зазначив, що неодноразово визнавав наявність порушень статті 3 конвенції у справах проти України у зв'язку з жорстоким поводженням з особами, які утримуються під вартою, з боку працівників міліції та відсутністю ефективного розслідування відповідних скарг. У Євросуді вважають, що це свідчить про існування на національному рівні системної проблеми.

Тому констатуючи порушення конвенції у справі заявника та присудивши йому відшкодування, Європейський суд зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою. Крім того, Євросуд вимагає забезпечити проведення ефективного розслідування відповідно до статті 3 конвенції в кожній конкретній справі за скаргами про жорстоке поводження, і вжити заходів з ефективного виправлення на національному рівні будь-яких недоліків такого розслідування.

Нагадаємо, в 2003 році громадянин України Олександр Каверзін, засуджений до довічного ув'язнення за вбивство семи чоловік, звернувся до Європейського суду зі скаргою на жорстоке поводження з боку української міліції і порушення статті 3 Конвенції (тортури, в результаті яких він втратив зір). У травні Євросуд прийняв пілотне рішення у даній справі на користь заявника та присудив виплатити Каверзіну 40 тисяч євро компенсації.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини