RU

Євросуд визнав арешт Тимошенко незаконним

30.04.2013, 12:07
Євросуд визнав арешт Тимошенко незаконним - Фото
Юлія Тимошенко
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у вівторок, 30 квітня, оприлюднив своє рішення у резонансній справі "Тимошенко проти України". Як повідомляє прес-служба Батьківщини, суд вирішив, що арешт Юлії Тимошенко є політично вмотивованим.

"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Конвенції з прав людини, - ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. П .5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції", - йдеться в рішенні ЄСПЛ, оголошеному у вівторок у Страсбурзі.

Скарга, яку розглядав Європейський суд з прав людини, стосується так званого "газовоъ справи".

Юлія Тимошенко була заарештована в залі Печерського райсуду Києва 5 серпня 2011 року. Пізніше рішенням райсуду вона була визнана винною в перевищенні влади (ст.365 КК України) при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і засуджена до семи років ув'язнення. Захист екс-прем'єра звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на незаконність її затримання 10 серпня 2011. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень українських судів і влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Захист екс-прем'єра заявляла, що якщо Євросуд визнає незаконність затримання і арешту Тимошенко, українська влада може обмежитися лише виплатою грошової компенсації ув'язненої, оскільки в рішеннях ЄСПЛ не говориться про дії, за допомогою яких держава має відновити порушені права людини.

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини