RU

Євросуд визнає Тимошенко політичною ув'язненою, - Власенко

27.08.2012, 17:20
Євросуд визнає Тимошенко політичною ув'язненою, - Власенко - Фото
Сергій Власенко (фото - byut.com.ua)

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко переконаний, що Європейський суд з прав людини задовольнить скаргу екс-прем'єра в повному обсязі. Про це він повідомив журналістам біля харківської лікарні Укрзалізниці.

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, Власенко нагадав, що завтра Європейський суд почне розгляд скарги Тимошенко щодо судового процеса в Печерському райсуді Києва при розгляді газової справи.

"Завтра відбудеться лише перша частина розгляду - так звані усні слухання. Завтра не буде ніякого рішення. Ми очікуємо рішення пізніше, як це відбувається у відповідності до регламенту Євросуду. Після того, як буде завершено і частину слухань, яка проходить в закритому режимі", - наголосив він.

Власенко зазначив, що у справі Юрія Луценка це зайняло 2,5 місяці, але висловив сподівання, що рішення по Тимошенко буде швидше. "Я переконаний в тому, що Євросуд визнає, по-перше, політичне обгрунтування переслідування Юлії Тимошенко, а також розгляне всі інші вимоги, зазначені в заяві", - сказав він, додавши, що це буде - так само, як і в справі Луценка - першим юридичним рішенням про політичні мотиви переслідування в Україні.

"Я переконаний, що якщо у громадянина Віктора Януковича залишились хоча б залишки совісті, він повинен відразу, в день оголошення рішення по Юлії Тимошенко, надати вказівку підконтрольним йому судам: відпустити Тимошенко. У мене, звичайно, немає стовідсоткової впевненості в цьому, але іншого виходу у нього немає", - підсумував він.

Нагадаємо, в Європейському суді Тимошенко оскаржила порушення чотирьох статей Європейської конвенції з прав людини: ст.3 - жорстоке поводження, ст.5 - незаконність затримання і тримання під вартою, ст.18 - яка передбачає політичні мотиви переслідування, і ст.8 - втручання в особисте і приватне життя.

Досьє на Сергія Власенка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини