RU

Євросуд розгляне скаргу українки, яка зіпсувала вінок Януковича

14.01.2013, 15:35
Євросуд розгляне скаргу українки, яка зіпсувала вінок Януковича - Фото
Галина Швидка (фото - segodnya.ua)
Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу українки Галини Швидкої, яка 24 серпня 2011року відрізала прізвище президента Віктора Януковича від стрічки на вінку "Тарасу Шевченку від Віктора Януковича".

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, про прийняття у виробництво справи "щодо незаконності арешту і порушення права на свободу самовираження, свободу, захист і справедливий суд" громадянки України Швидкої стало відомо сьогодні. Коли справа буде розглянута, Європейський суд поки не повідомляє.

Подання до Європейського суду було подано в жовтні 2011 року після того, як Апеляційний суд міста Києва залишив без змін постанову Шевченківського райсуду. Тобто, суд визнав правомірним арешт пенсіонерки на десять діб за "порчу особистого майна президента", яким був визнаний вінок біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Крім того, в діях Швидкої суд побачив "грубу, цинічну неповагу до суспільства і моралі".

У свою чергу, Швидка наполягала на тому, що свій вчинок зробила свідомо на знак протесту проти політики Януковича і дій правоохоронних органів, а тому призначення за це покарання у виді арешту порушує її право на свободу самовираження і є переслідуванням за політичні переконання.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини