RU

Євросуд просять розкрити інформацію про квартири нардепів

15.10.2013, 17:59
Євросуд просять  розкрити інформацію про квартири нардепів - Фото
0530f2074f7ceeea063d5c8b4696591a.jpg
Українська журналістка Катерина Аврамчук подала заяву до Європейського суду з прав людини після того, як Верховна Рада засекретила інформацію про квартири народних депутатів.

Як повідомляє Інститут Медіа Права, апарат Верховної Ради відмовився розкривати за запитом журналістки прізвища та імена депутатів шостого скликання, які отримали службові квартири. Апарат вважає цю інформацію конфіденційною і відмовляється давати її без особистої згоди депутатів. Аврамчук отримала тільки загальні дані про кількість і площі службових квартир, а також про середню вартість одного квадратного метра на час їх надання.

На думку журналістки, позиція Верховної Ради прямо порушує українське законодавство. Закон про доступ до публічної інформації передбачає, що не може бути обмежено доступ до інформації про володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, до прізвищ, імен, по батькові фізичних осіб, які отримали ці кошти.

Українські суди всіх інстанцій підтримали позицію Ради. Тому журналістка звернулася до ЄСПЛ. "В Україні, на жаль, практично неможливо виграти судову справу проти Верховної Ради з доступу до інформації. Тому ми розраховуємо, що завдяки Європейському суду з прав людини ми зробимо Верховну Раду України більш відкритою для журналістів і громадян", - коментує заяву директор Інституту Медіа права Тарас Шевченко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини