RU

Євросуд прийняв і визнав пріоритетності другої скарги Луценка

01.03.2012, 11:13
Євросуд прийняв і визнав пріоритетності другої скарги Луценка - Фото
Юрій Луценко
Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду й визнав пріоритетності другої скарги представників екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на відсутність належного медичного забезпечення в Лук'янівському СІЗО, в якому він перебуває з 27 грудня 2010 року.

Як повідомляє прес-служба Народної самооборони, в скарзі, поданій представниками Луценка, йдеться про порушення статті 3 Європейської конвенції з прав людини "Заборона катування" ("ніхто не може зазнавати катувань чи нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження або покарання).

Європейський суд з прав людини вже неодноразово встановлював порушення в установах пенітенціарної системи в Україні.

"Той факт, що Україна не приймає належних заходів, щоб поліпшити ситуацію у пенітенціарній системі, і не припиняє порушення, на які вже вказував Європейський суд, дуже погано характеризує нашу державу та ставить під загрозу не тільки перспективу євроінтеграції, а й членство України в Раді Європи ", - вважає представник Луценка в Європейському суді, адвокат Валентина Теличенко.

За її словами, надавши другій заяві статус першочергової, Європейський суд "явно врахував той факт, що заявником є ​​один з лідерів опозиції в Україні".

"Уряд України, система прокуратури в нашій країні сьогодні категорично ігнорують європейські стандарти прав людини і наполегливо демонструють небажання їх дотримуватися. Європа вже неодноразово нам вказувала на те, що не потерпить незаконні переслідування опозиціонерів і усунення їх від політичного процесу. Справи Юрія Луценка та Юлії Тимошенко є принциповими для міжнародного співтовариства", - зазначила Теличенко.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини вже призначив публічні слухання у справі "Луценко проти України" на 17 квітня 2012 року. У відкритому режимі суд досліджує законність затримання та арешту заявника, а також використання системи правосуддя проти Луценка "з метою усунення його від політичного життя в Україні".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини