RU

Євросуд оголосить рішення по Тимошенко 30 квітня

24.04.2013, 13:01
Євросуд оголосить рішення по Тимошенко 30 квітня - Фото
Фото: ЕРА
У Європейському суді з прав людини заявили про готовність незабаром винести рішення за позовом екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

"Європейський суд з прав людини винесе рішення у справі "Тимошенко проти України" на публічних слуханнях у Страсбурзі у вівторок, 30 квітня, в 10:30", - сказано на офіційному сайті колишнього прем'єр-міністра з посиланням на заяву ЄСПЛ.

У повідомленні нагадується, що справа стосується скарги, пов'язаної із затриманням Тимошенко у так званій "газовій" справі.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 28 серпня 2012 року провів публічні слухання справи "Тимошенко проти України". Потім він продовжив свою роботу у справі в закритому режимі.

Захист екс-прем'єра звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на незаконність її затримання 10 серпня 2011. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень українських судів і влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Євросуд 14 грудня 2011 року прийняв рішення про надання статусу пріоритетності скарги Тимошенко.

Пізніше скарга була доповнена фактами щодо побиття Тимошенко при транспортуванні з Качанівської колонії до лікарні Укрзалізниці, про оголошення нею голодування на знак протесту проти жорстокого поводження, а також щодо встановлення відеоспостереження в колонії та лікарні. Інтереси Тимошенко в Європейському суді захищають Сергій Власенко та Валентина Теличенко.

Захист екс-прем'єра вважає цілком імовірним, що при розгляді скарги на вирок у "газовій справі" ЄСПЛ може винести рішення, аналогічне тому, що було винесено за скаргою азербайджанського журналіста Фатуллаєва, тобто рішення, прямо наказує звільнити Ю.Тимошенко.

Юлія Тимошенко була визнана винною в перевищенні влади (ст.365 КК України) при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і засуджена до семи років ув'язнення. Отриманий нею тюремний термін означає, що правопорушення було особливо тяжким, що вступає в протиріччя з висновками Венеціанської комісії щодо її справи.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини