RU

Євросуд не називав арешт Тимошенко політичним, - юрист-регіонал

30.04.2013, 15:54
Євросуд не називав арешт Тимошенко політичним, - юрист-регіонал - Фото
1b0408e2592803992d652137a8268864.jpg
Європейський суд з прав людини не приймав рішення про те, що Юлія Тимошенко була арештована за політичними мотивами, заявляють у Партії регіонів.

За словами керівника юридичного департаменту ПР, народного депутата Владислава Забарського, заява про політичну мотивацію арешту Тимошенко з посиланням на статтю 18 Європейської конвенції з прав людини є інсинуаціями, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Насправді пункт 18 говорить лише про те, що були застосовані підстави для арешту, не передбачені статтею 5 Конвенції. Там буквально будь-яких зв'язків з політичними переслідуваннями в принципі немає", - заявив депутат у вівторок на прес-конференції в Києві.

Зазначимо, у статті 18 конвенції "Межі використання обмежень щодо прав" сказано лише наступне: "Обмеження, які дозволяються цією Конвенцією щодо зазначених прав і свобод, не повинні застосовуватися для інших цілей, ніж ті, для яких вони були передбачені".

Раніше в Генпрокуратурі заявили, що арешт Тимошенко був законним і проводився у відповідність Кримінально-процесуальним кодексом, чинним на той час.

Нагадаємо, сьогодні Європейський суд з прав людини вирішив, що арешт екс-прем'єра і перебування її під вартою порушують низку пунктів Європейської конвенції з прав людини. Разом з тим у справі "Тимошенко проти України" ЄСПЛ визнав неприйнятними скарги екс-прем'єра по відеонагляду, поганого поводження та лікуванню в Харкові.

Раніше захист екс-прем'єра звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на незаконність її арешту 5 серпня 2011 року. Суддя Печерського райсуду Києва Родіон Кірєєв мотивував рішення про арешт тим, що, перебуваючи на волі, Тимошенко систематично порушувала порядок в суді і перешкоджала встановленню істини у справі. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень українських судів і влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Євросуд 14 грудня 2011 року прийняв рішення про надання статусу пріоритетності скарзі Тимошенко.

Пізніше скарга була доповнена фактами щодо побиття Тимошенко при транспортуванні з Качанівської колонії до лікарні Укрзалізниці, про оголошення нею голодування на знак протесту проти жорстокого поводження, а також щодо встановлення відеоспостереження в колонії та лікарні. Інтереси Тимошенко в Європейському суді представляють Сергій Власенко та Валентина Теличенко. Тимошенко була визнана Печерським райсудом Києва винною в перевищенні влади (ст.365 КК України) при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і засуджена до семи років ув'язнення.

Досьє на Юлію Тимошенко

Рішення Євросуду за скаргою Тимошенко: повний текст

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини