RU

Євросоюз: Україна створила прецедент для східних сусідів ЄС

23.08.2013, 14:28
Євросоюз: Україна створила прецедент для східних сусідів ЄС - Фото
Кетрін Ештон (фото - consilium.europa.eu)
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон привітала Україну з Днем незалежності і висловила кілька побажань з модернізації держави. Про це йдеться у зверненні Ештон.

"Україна святкує своє національне свято, двадцять другу річницю своєї незалежності. У цей важливий момент національного святкування я дуже рада передати свої теплі вітання українському народу. Цей день є також приводом подумати над досягненнями України, над дорогою вперед і над її баченням свого майбутнього", - заявила Ештон, яку цитує представництво ЄС в Україні.

Керівниця зовнішньополітичного відомства Євросоюзу зазначила, що Україна сама є господинею своєї долі. "Україна вже багато чого зробила. Насамперед, вона зміцнила свою державність і свою присутність на міжнародній арені. Провівши з ЄС переговори щодо угоди про асоціацію, вона створила прецедент для інших східних сусідів ЄС. Україна також була першою країною із східних сусідів ЄС, що взяла участь в антикризових операціях, які проходили під керівництвом ЄС", - сказала Ештон

За її словами, у своєму нинішньому статусі країни-голови ОБСЄ Україна має гарні позиції для прокладання мостів між різними сторонами. У ЄС вітають рішучу налаштованість України на просування переговорів з врегулювання придністровської проблеми, в існуючому форматі та за участю ЄС.

"Ключова роль України для транзиту газу до Європи є ще одним прикладом її важливої широкої міжнародної ролі", - зазначила Ештон.

Крім того, додала вона, Україна має величезний невикористаний потенціал, для реалізації якого слід дотримуватися в повному обсязі принципів верховенства права, поваги до основних свобод, справедливості в судовій та правоохоронній сферах. "Думаю, тяжка праця і політична воля можуть ці надії зробити реальністю. Модернізація є процесом, що вимагає тривалих зусиль. Вона вимагає належних законодавчих та інституційних рамок, а також стабільної та потужної імплементації. Цей підхід, а не тільки геополітичні концепції, може принести позитивні зміни у повсякденне життя українців, які хочуть свободи і добробуту", - сказала вона.

Ештон також висловилася на тему підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС. "Чотири з п'яти парламентських фракцій в Україні чітко заявили про свій європейський вибір. Ця декларація намірів повинна бути каталізатором зусиль багатьох українців будувати Європу в Україні. Те, чи створить Україна належні умови, які дозволять підписати угоду про асоціацію та глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі, буде лакмусовим папірцем серйозності намірів Києва", - сказала Ештон.

Вона переконана, що виконання угоди про асоціацію створить кращий діловий та інвестиційний клімат в Україні, а також поліпшить якість і конкурентоспроможність українських товарів. Глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі відкриє шлях до взаємних економічних здобутків, відкриє нові можливості для українських товарів та послуг на величезному внутрішньому ринку ЄС, підвищить прогнозованість, стабільність і прозорість економіки, зменшить ризики і поліпшить умови для українського та іноземного бізнесу. "Це, нарешті, поліпшить можливості працевлаштування громадян України. А тому справжні мотиви цієї угоди повинні бути зрозумілі всім, вона не спрямована проти інтересів будь-якої іншої третьої сторони", - сказала Ештон.

Нагадаємо, завтра Україна відзначає 22-у річницю своєї незалежності.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини