RU

Євросоюз: Україна має розслідувати викрадення Развозжаєва

24.10.2012, 16:20
Євросоюз: Україна має розслідувати викрадення Развозжаєва - Фото
518554f3f16f4f396c7211646b9045c2.jpg
Європейський Союз закликає Україну дати відповідь на всі запитання, які виникли в зв'язку з викраденням у Києві російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва, який планував отримати в Україні статус біженця. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в представництві Євросоюзу в Україні.

"Ми вважаємо, що українська влада повинна розслідувати всі обставини зникнення російського опозиціонера в Києві", - заявив голова прес-служби представництва ЄС в Києві Золтан Салаї.

Він повідомив, що Євросоюз проінформований про ситуацію в відношенні російського громадянина Леоніда Развозжаєва. Крім того, ЄС відомо про заяву Управління верховного комісара ООН у справах біженців про те, що ця людина була викрадена. "Ми вивчаємо факти", - повідомили в представництві ЄС.

У представництві підкреслили, що звинувачення, які з'явилися у цій справі, мають серйозний характер, а тому вимагають вивчення і відповідей.

"Україна повинна провести детальне та глибоке розслідування, щоб з'ясувати всі ці питання і звинувачення про ситуацію з Развозжаєвим", - заявили в представництві ЄС.

Нагадаємо, 19 жовтня в Києві був викрадений російський опозиціонер Леонід Развозжаєв. Його схопили біля будівлі управління комісара ООН у Києві, куди він прийшов подавати запит про надання статусу біженця. Під час перерви в роботі управління Развозжаєв покинув будівлю, після чого співробітники почули крики.

Пізніше стало відомо, що Развозжаєва доставили літаком до Москви, де Басманний суд прийняв рішення про його арешт. Його особисті речі залишилися в управлінні комісара ООН у Києві. В той же день управління ООН подало заяву в міліцію про викрадення людини.

Правоохоронні органи РФ повідомили, що Развозжаєв написав зізнання у злочині (організація мітингів), а саму його появу в суді російські силовики пояснили "явкою з повинною".

Правозахисники, яким вдалося зустрітися з Развозжаєвим в СІЗО, передали його позицію. Опозиціонер заявив, що його викрали з Києва, вивезли в мікроавтобусі з України і змусили дати свідчення проти колег по опозиції. Развозжаєв стверджує, що давав свідчення під тиском.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини