Євросоюз стурбований владою судів над депутатами в Україні

Євросоюз стурбований владою судів над депутатами в Україні - Фото
Источник фото: ЕРА
23.09.2013, 13:14

За словами посла ЄС в Україні Яна Томбінського, позбавлення депутатів їхніх мандатів через суди - порушення прав українських виборців

Європейський союз стурбований тим, що в Україні адміністративні суди вирішують депутатів їхніх повноважень. Про це, відповідаючи на запитання журналістів, заявив сьогодні на прес-конференції посол ЄС в Україні Ян Томбінський, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Необхідна впевненість виборців у тому, що коли завершиться процес виборів, всі, хто обраний депутатами, отримають свій мандат і не буде будь-яких позапарламентських дій, які могли б позбавити їх мандатів... ми (Євросоюз, - ред.) вже неодноразово висловлювали нашу стурбованість", - сказав він.

Томбінський підкреслив, що не йдеться про будь-якого депутата з будь-якої конкретної політичної сили. Йдеться, за його словами, про загальний принцип, про те, що не повинно бути непарламентських інструментів позбавлення мандата.
Нагадаємо, за останні кілька місяців в Україні за допомогою судів були позбавлені своїх повноважень депутати Сергій Власенко, Андрій Веревський, Віктор Балога, Олександр Домбровський та Ігор Марков.

Досьє на Яна Томбінського
Популярне