RU

Євросоюз стурбований ситуацією з Луценком

30.01.2013, 14:45
Євросоюз стурбований ситуацією з Луценком - Фото
Юрій Луценко
Європейський Союз стурбований ситуацією з раптовим етапування екс-голови МВС України Юрія Луценка з київської клініки в колонію і закликає українську владу взяти на себе відповідальність за його стан здоров'я.

"Ми дуже уважно стежимо за розвитком подій навколо Юрія Луценка. Новина про те, що його сьогодні несподівано перевезли з лікарні у в'язницю, нас стурбувала", - сказано в позиції ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

ЄС підкреслює, що Луценка виписали з лікарні з проблемами зі здоров'ям, при цьому не повідомили про це його родичів. "Ми закликаємо органи української влади взяти на себе відповідальність за гуманітарні аспекти та ситуацію зі здоров'ям пана Луценка, а також за ті ризики, які створюються у зв'язку з його поверненням в колонію", - йдеться в заяві.

Крім того, Євросоюз закликає українську владу дозволити Луценку контактувати з родичами і захистом, включаючи їх особисті візити до ув'язненого. "Ми будемо і далі уважно стежити за ситуацією навколо Луценка", - заявили в ЄС.

Там також звернули увагу на важливість висновків Ради міністрів ЄС від 10 грудня 2012 року, в яких йдеться про необхідність знаходження Україною вирішення ситуації з політично мотивованими кримінальними справами.

Як повідомлялося, засудженого екс-голову МВС Луценка, прооперованого в київській клініці Оберіг, в середу вранці етапували в Менську колонію.

За інформацією Державної пенітенціарної служби України, 30 січня, Луценко був виписаний лікарями Оберіг зі стаціонару. Згідно інформації, після проведення запланованої маніпуляції лікарі виробили відповідні рекомендації щодо подальшого амбулаторного лікування Луценко, яке буде здійснюватися медперсоналом Менської виправної колонії в повному обсязі.

Екс-голова МВС відбуває покарання за скоєння ряду посадових злочинів в Менській колонії (Чернігівська обл.) З кінця серпня 2012 року.

У лютому має відбутися саміт Україна - Євросоюз. Європейська сторона не приховує, що ситуація з Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком буде обговорюватися на саміті.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини