RU

Євросоюз "салютує" Януковичу і чекає помилування Тимошенко

08.04.2013, 10:27
Євросоюз
Кетрін Ештон (фото - consilium.europa.eu)
Верховний представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон і комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле схвалили рішення президента України Віктора Януковича помилувати колишніх міністрів - Юрія Луценка та Георгія Філіпчука, йдеться в заяві єврокомісарів.

"Ми салютуємо те, що президент Янукович скористався своєю прерогативою помилування у випадках колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього міністра з питань захисту навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука. Ми схвалюємо звільнення і повернення в його сім'ю Юрія Луценка в неділ", - наголошується в заяві , передає УНИАН. .

Ештон і Фюле заявили, що це важливий крок української влади у вирішенні питань, які викликають занепокоєння щодо вибіркового застосування правосуддя. Вони також привітали діяльність моніторингової місії Європарламенту на чолі з колишнім президентом Європарламенту Петом Коксом і екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським в цьому контексті.

Тепер, за словами єврокомісарів, в Брюсселі очікують наступний крок української влади. "Зараз ми чекаємо, що Україна звернеться без будь-яких затримок до нагоди виборчого правосуддя, яке залишилося, і запобігатиме будь-яким повторенням виборчого правосуддя шляхом всебічної судової реформи відповідно до європейських стандартів з метою реалізувати укладення Ради закордонних справ ЄС від 10 грудня 2012 року і спільної заяви саміту Україна-ЄС від 25 лютого 2013 року ", - сказано в зверненні єврочиновників.

Нагадаємо, 7 квітня президент Янукович підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі Луценка і Філіпчука. Згідно з указом голови держави, Луценко звільнений від подальшого відбування основного покарання, а Філіпчук - від основного і додаткових покарань.

Раніше омбудсмен Валерія Лутковська направила звернення до Януковича помилувати Луценка. Після цього Янукович звернувся до комісії з питань помилування з проханням невідкладно розглянути це звернення.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС прийняла висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту Східного партнерства, запланованого на листопад цього року, за умови прогресу у зміні вибіркового законодавства, вирішення проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках порядку денного асоціації.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини