RU

Євросоюз не піде на поводу провокації з Власенком, - політолог

11.03.2013, 12:13
Євросоюз не піде на поводу провокації з Власенком, - політолог - Фото
Павло Жовніренко (фото - iwp.org.ua)
Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко, коментуючи позбавлення депутатського мандата захисника Юлії Тимошенко у кримінальних справах  Сергія Власенка.

"На перший погляд рішення щодо Власенка виглядає саме як ляпас Євросоюзові з метою зірвати переговори щодо Угоди про асоціацію. Але в Брюсселі далеко не ідіоти. Там прекрасно розуміють, хто і навіщо ухвалює подібні рішення, змушуючи сказати Києву "ні", - підкреслив Жовніренко.

На його думку, навіть після рішення влади позбавити захисника Тимошенко депутатського мандата шлях до Євросоюзу для України не закритий. "Варіанти залишаються. Євросоюз може вчинити так, як свого часу вчинив з Румунією і Болгарією. Незважаючи на значні проблеми, які були в цих країнах, Брюссель знайшов у собі сили вирвати ці країни з впливу північного сусіда", - сказав експерт.

На шляху української інтеграції, на його думку, Євросоюз переслідує більш важливі стратегічні цілі, ніж питання майбутнього декількох українських опозиціонерів. "Україна представляє стратегічний інтерес для Європейського Союзу. Позбавлення одного опозиційного депутата повноважень не вплине на стратегію ЄС в цілому. Цілком можливо, що ефект може бути зворотним", - вважає політолог.

Пояснюючи можливі мотиви української влади в питанні позбавлення Власенка мандата, експерт нагадав, що в Україні продовжують працювати російські спецслужби й агенти впливу. "Лобі Москви робить свою справу, виходячи зі своїх економічних і політичних інтересів", - пояснює Жовніренко.

Говорячи про те, чи може вийти достроково на свободу Юрій Луценко, експерт зазначив, що це не виключено - "якщо Юрій Віталійович, наприклад, покається перед Віктором Януковичем". Однак, швидше за все, влада не пробачить Луценку "всього того, що він говорив і робив".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини