RU

Євросоюз надішле Тимошенко додаткових лікарів

16.05.2012, 14:57
Євросоюз надішле Тимошенко додаткових лікарів - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЛІГАБізнесІнформ)
Президент Європейського парламенту (ЄП) Мартін Шульц попросив прем'єр-міністра України Миколи Азарова допустити в Україну додатково медичних фахівців з ЄС для надання екс-прем'єру Юлії Тимошенко медичної допомоги. Про це Шульц і Азаров повідомили на прес-конференції у вівторок в Брюсселі після закінчення двосторонньої зустрічі.

Шульц також попросив українського прем'єра дозволити "високоавторитетному фахівцю, визнаному на міжнародному рівні", отримати доступ до касаційного процесу Тимошенко. Голова українського уряду ствердно відповів на обидва запити, передає Інтерфакс-Україна.

"Прем'єр-міністр Азаров позитивно відповів на дві моїх пропозиції. Я попросив український уряд прийняти той факт, що ЄП направить групу лікарів і медичних експертів на додаток до німецького лікаря з тим, щоб також подивитися на лікування Тимошенко. Друге - я просив про те, що буде спрямований міжнародний експерт з високою репутацією в міжнародному співтоваристві, який від ЄП за згодою українського уряду буде направлений для спостереження за другим судовим процесом (процес касації Тимошенко, - ред.) з повним доступом до судді, прокурора, адвоката й справи стосовно Юлії Тимошенко ", - сказав Шульц.

Азаров підтвердив досягнуті домовленості, уточнивши, що сторони "узгодять кандидатури таких фахівців і сформулюють їх участь в процесі". "Це повинно відповідати українському законодавству", - додав український прем'єр.

Шульц зазначив, що має намір негайно, відразу ж після закінчення прес-конференції почати переговори з можливим кандидатом "високого рівня з досвідом, можливо, в уряді", для спостереження за процесом над Тимошенко з тим, щоб гарантувати його відповідність "на 100%" необхідним критеріям.

"Ми зацікавлені в тому, щоб представники ЄС переконалися в тому, що процес над Тимошенко відкритий і справедливий", - сказав при цьому Азаров.

Президент Європарламенту висловив думку, що досягнуті домовленості є великим кроком у відносинах двох сторін. "Це є кроком, який буде будувати довіру", - заявив він.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини