RU

Євросоюз може зробити Кузьміна персоною нон-грата

28.01.2013, 11:28
Євросоюз може зробити Кузьміна персоною нон-грата - Фото
Ренат Кузьмін
Колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко хочуть знищити як політика і людину руками першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, заявив голова комітету Європейського парламенту з закордонних справ Елмар Брок в інтерв'ю Deutsche Welle, коментуючи нову справу проти екс-прем'єра щодо вбивства Євгена Щербаня.

"Ми повинні констатувати, що перший заступник генпрокурора Кузьмін продовжує свою боротьбу з Юлією Тимошенко і накопичує безліч звинувачень, які так само мало виправдані, як і всі попередні. Міжнародне співтовариство в цьому вже переконалося. Це є свідченням виборчого правосуддя. Звинувачення у вбивстві вже давно були спростовані як безпідставні. І в даному випадку йдеться про те, щоб знищити Юлію Тимошенко як політика і людину", - підкреслив Брок.

Він не вірить у наявність нових доказів проти Тимошенко і вважає їх некоректними. "Свідки з боку Тимошенко в переважній більшості не визнаються і не отримують права висловитися. Ми маємо справу з виборчим правосуддям. Кузьмін, якби була його воля, міг би довести, що Тимошенко відповідальна за плями на Місяці", - зазначив єврочиновник.

Коментуючи інформацію про проблеми Кузьміна з візою в США, Брок не виключив, що такі ж санкції може прийняти і Європарламент. "Так, ми теж можемо так зробити. У випадку Білорусі та Сирії це вже сталося. І якщо так буде відбуватися далі, то це торкнеться пана Кузьміна. Ми будемо змушені вжити заходів проти тих, хто систематично руйнує принципи правової держави... Заступник генпрокурора Кузьмін проводить власну політику. У мене склалося враження, що він - найвпливовіша людина в Україні... Було б особливо цікаво, якщо б люди на зразок Кузьміна не отримували б візу", - зазначив європарламентарій.

Говорячи про Тимошенко, політик зазначив, що українське керівництво має достатньо важелів для того, щоб вирішити це питання "по-людськи". "Мене дивує, що воно цього не робить", - говорить Брок.

Досьє на Рената Кузьміна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини