RU

Євросоюз може застосувати санкції проти Росії

25.09.2013, 11:33
Євросоюз може застосувати санкції проти Росії - Фото
3a44b75d822c6779dc583e4fd21e516f.jpg
Комітет з питань закордонних справ Європарламенту підтримав проект запиту до Європейської комісії про заходи у відповідь на тиск Росії на країни Східного партнерства. Рішення було ухвалене сьогодні на засіданні комітету.

"Своїми діями стосовно країн Східного партнерства Росія ставить під питання політику східного сусідства ЄС, яку ми повинні захищати, підтримуючи в той же час повне суверенне право наших партнерів обирати асоціацію з ЄС", - написано у запиті, передає УНІАН.

Якщо Єврокомісія прислухається до думки парламентаріїв, російські компанії в ЄС чекають перевірки на повну відповідність їх діяльності європейському законодавству. Йдеться, насамперед, про компанії, що працюють в енергетичній сфері.

Також проти Росії може бути введено обмеження на імпорт товарів - у відповідь на торговельні обмеження РФ проти країн Східного партнерства.

Ще один пункт санкцій - введення візових обмежень для громадян Росії у відповідь на обмеження Москви для мешканців з країн Східного партнерства. Наприклад, Москва обмежила в'їзд робітників з Молдови.

В якості допомоги країнам Східного партнерства Єврокомісія може прискорити процес лібералізації візового режиму, а також в односторонньому порядку відкрити доступ товарам з цих країн на на ринок ЄС. Крім того, країни Східного партнерства можуть отримати фінансову допомогу від ЄС і можуть розраховувати на енергетичну інтеграцію в ринок ЄС, в тому числі, шляхом підтримки переговорів про можливі реверсивних поставках енергоресурсів.

12 вересня Європарламент схвалив резолюцію, якою визнав неприпустимим тиск Росії на країни Східного партнерства з метою відвернути їх від підписання угод про асоціацію з ЄС.

Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС наприкінці листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини