RU

Євросоюз дає шанс на асоціацію трьом країнам

19.11.2013, 15:36
Євросоюз дає шанс на асоціацію трьом країнам - Фото
439546fecdcda7ae3914066569bef6a7.jpg
На засіданні Ради ЄС, яке відбулося в Брюсселі, міністри країн-членів Євросоюзу підвели підсумки підготовки до саміту Східного партнерства, який пройде у Вільнюсі 28-29 листопада.

Як повідомила прес-служба представництва ЄС в Україні, міністри закордонних справ нагадали, що під час саміту може відбутися парафування угод про асоціацію з Молдовою і Грузією, а також підписання такої угоди з Україною.

"Міністри обмінялися думками щодо прогресу України у виконанні умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Таким чином, вони нагадали, що Київ повинен продемонструвати рішучі дії і відчутний прогрес у трьох сферах: забезпеченні відповідності парламентських виборів 2012 року міжнародним стандартам, вирішенні питання виборчого правосуддя, а також імплементації реформ, які були визначені в спільно узгодженому порядку денному асоціації Україна-ЄС", - наголошується в повідомленні.

Після зустрічі верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон підкреслила необхідність у вирішенні головного невирішеного питання, що стосується виборчого правосуддя. Також вона зазначила, що з цією метою Рада ЄС має продовжувати підтримувати моніторингову місію Європарламенту.

Нагадаємо, сьогодні Рада мала розглянути євроінтеграційні законопроекти - про прокуратуру, вибори і можливості лікування українських засуджених за кордоном. Раніше моніторингова місія Європарламенту встановила дедлайн для прийняття цих законів - 19 листопада.

На саміті у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі. Для цього Києву потрібно виконати низку вимог, основна - звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Досьє на Кетрін Ештон
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини