RU

Євросоюз чекає рішення Януковича по Тимошенко, - Кокс

25.09.2013, 12:24
Євросоюз чекає рішення Януковича по Тимошенко, - Кокс - Фото
Пет Кокс
"У нас є кілька пропозицій (у справі Юлії Тимошенко) для виходу з цієї ситуації. Не раз і не два надавали їх українським партнерам. І зараз чекаємо рішення президента Януковича", - заявив екс-голова Європейського парламенту Пет Кокс, який представляє в Україні моніторингову місію Європарламенту.

Кокс підкреслив, що наступні два тижні будуть вирішальними в процесі підготовки висновків про виконання Україною критеріїв Європейського Союзу, необхідних для підписання угоди про асоціацію. "Ми представимо нашу доповідь в середині жовтня. Через тиждень в Європарламенті буде голосування. Депутати приймуть рішення про те, як Україна впоралася з проблемою виборчого правосуддя і чи готова до угоди про асоціацію. На тому ж тижні на нараду зберуться міністри закордонних справ всіх 28 країн - членів Євросоюзу, вони також винесуть свій вердикт, тому наступні два тижні дуже важливі", - підкреслив він, повідомляє прес-служба Тимошенко.

При цьому Кокс підкреслив, що Україна вже досягла значного прогресу, прийнявши кілька необхідних законів. "Наша місія вітає ці рішення, як і те, що справа, нарешті, зрушила з мертвої точки, хоча у нас досі є важливі справи, які потрібно вирішити і продовжуємо напружено працювати у справі Тимошенко", - зазначив він.

"Зміст доповіді ми не можемо розголошувати ні за яких обставин. Це величезна таємниця. Першим його повинен почути Європарламент. Документ не буде дуже довгим, ми викладемо тільки факти - що ми бачили у в'язниці, про що дізналися, чи помітили порушення закону і основних прав людини. Доповідь скаже сама за себе, але у нас ще немає висновків. Або ми скажемо, що повністю успішно завершили свою місію, або визнаємо, що вона тільки частково виконана і частково не виконана", - сказав Кокс.

Екс-голова Європарламенту додав, що від доповіді місії залежить доля угоди про асоціацію України з ЄС. "Ми дуже добре усвідомлюємо ту відповідальність, яка на нас покладена, і що саме від нашої доповіді залежить так багато. Але особливо добре ми усвідомлюємо ті можливості змін в Україні, які відкрилися перед нами", - зазначив він.

"Коли ми починали свою місію, відносини між Україною та Європейським Союзом, на жаль, були заморожені. Пам'ятаю, що не було політичного діалогу, не відбувалося ніяких зустрічей на найвищому рівні. Тому ми стали частиною програми політичної розморожування і добре, що так сталося, так як ці відносини важливі і для України, і для Європейського Союзу. Якщо порівнювати з початком нашої роботи в Україні, то зараз можна говорити про відчутний прогрес, якого ми досягли за 20 місяців нашої місії, і особливо за останні сім тижнів. Ми майже досягли фінішу, і докладемо всіх зусиль, щоб наша місія стала успішною і щоб ми могли написати позитивний доповідь і, нарешті, побачити підпис під угодою про асоціацію", - заявив Кокс.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини