RU

Європейський суд відкрив нове провадження щодо справи Тимошенко

18.10.2012, 15:51
Європейський суд відкрив нове провадження щодо справи Тимошенко - Фото
Фото: tymoshenko.ua
Європейський суд з прав людини відкрив провадження за скаргою Юлії Тимошенко про порушення її права на справедливий суд з політичних мотивів. Про це на брифінгу в Харкові заявив її захисник Сергій Власенко.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна Власенко наголосив: "ЄСПЛ 15 жовтня відкрив провадження за скаргою за ст.6, ст.18 Європейської конвенції з прав людини. Таке провадження відкрито". Адвокат припустив також, що Європейський суд може розглянути цю справу без проведення відкритого слухання.

"Якщо суд не приймає окремого рішення про слухання у відкритому режимі, це означає, що справа буде слухатися у письмовому провадженні. Якщо в подальшому суд прийде до висновку, що потрібно оголосити відкриті слухання з якихось причин, це буде зроблено. Але для вирішення цієї справи, з моєї точки зору, це (відкрите слухання, - ред.) необов'язково. Це справа з юридичної точки зору дуже і дуже проста. Порушення базових норм у справах, пов'язаних з Юлією Тимошенко, - очевидні і безперечні. І це, повірте , не викликає сумнівів ні у кого".

Це друга скарга Тимошенко, яка надійшла на розгляд до ЄСПЛ.

Нагадаємо, 28 серпня Європейський суд з прав людини завершив публічні слухання у справі Юлії Тимошенко. Після цих слухань суд має продовжити розгляд скарги в закритому режимі.

Справа "Тимошенко проти України" прийнята Європейським судом до розгляду в пріоритетному порядку зважаючи на серйозний характер висунутих звинувачень. У скарзі, поданій адвокатами Валентиною Теличенко і Сергієм Власенком ще 10 серпня 2011 року, говориться про політично мотивоване переслідування екс-прем'єр-міністра.

Адвокати зазначають, що рішення про взяття Тимошенко під варту було незаконним, а досудовий і судовий розгляд проходив з порушенням норм Європейської конвенції з прав людини. При цьому вони посилалися на статтю 3 (заборона на принизливе поводження або покарання), статтю 5 (право на свободу та особисту недоторканність) і статтю 18 (обмеження у застосуванні обмежень щодо прав). У скарзі також зазначалося, що умови утримання Тимошенко в СІЗО неадекватні: їй не надавалася медична допомога.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини