RU

Європейські інтелектуали закликали ЄС і США не зраджувати Україну

17.03.2015, 16:56
Європейські інтелектуали закликали ЄС і США не зраджувати Україну - Фото
Дебальцеве після артобстрілу бойовиків (фото - EPA)
Більше 130 авторитетних представників суспільно-політичних кіл, інтелектуалів з Чехії та Словаччини звернулися з відкритим листом до західних лідерів із закликом посилити допомогу Україні, яка протистоїть військовій агресії Кремля. Лист з назвою "В Європі війна: не повторюйте мюнхенську зраду 1938-го" передано в дипломатичні представництва Євросоюзу, Великобританії, Франції, Німеччини та США повідомив один з ініціаторів звернення - словацький громадсько-політичний діяч Юрай Месік.

"Звернення направлено з метою нагадати політичним елітам про наслідки політичного умиротворення, що привело не до миру, а до війни, після вторгнення гітлерівського Вермахту в Чехословаччину і окупації чеських земель 76 років тому. Також минув рік відтоді, коли російська армія без розпізнавальних знаків, під виглядом "зелених чоловічків", збройним шляхом зайняла Крим, порушивши принцип непорушності кордонів, на якому тримався світ в Європі після Другої світової війни. Відразу ж після цього російські агенти спробували спровокувати заворушення на сході і півдні України і розколоти її. На Донбасі Росія розв'язала кровопролитну війну, яка завдяки масштабним поставкам російських танків, ракетних установок, інших видів озброєнь, а також участі десятків тисяч військових та інших громадян Росії, триває досі. Сьогодні криваві сліди російських агентів, військових і зброї очевидні в Україні так само, як були очевидні отруйні сліди пoлонія на вулицях Лондона (очевидно, мова про вбивство екс-агента ФСБ Олександра Литвиненка, отруєного полонієм у Лондоні в 2006 році; сліди цього злочину ведуть в Кремль, - ред.)", - розповів Месік.

Лист підписали понад 130 словацьких та чеських представників громадсько-політичних кіл, дипломатів, учених, письменників, художників, журналістів.

"Нас турбує, що, незважаючи на факт, що агресивна війна Росії проти України вже забрала життя - за різними оцінками - від 6 тис. до 50 тис. громадян України та Росії, демократично обрані лідери Заходу фактично продовжують політику умиротворення. Агресію іноземної держави на території іншої суверенної держави вони називають "конфліктом" або "ситуацією", а очевидні поступки агресора вважають "дипломатичним рішенням", - йдеться в листі.

Словацькі та чеські інтелектуали висловили переконання, що вже давно настав час для надання ефективної і значної військової та економічної допомоги Україні, яка стала жертвою нападу, що стався лише тому, що громадяни цієї країни вирішили домогтися свободи, людської гідності і членства в Європейському Союзі.

"Війна в Європі вже йде. Її навряд чи вдасться зупинити поставками перев'язувального матеріалу і ковдр Україні, яка піддається нападу, а також безперервними поступками безжалісному і цинічному агресору. Чи дозволить демократичний світ стекти кров'ю Україні, а агресору і далі розширювати агресію - це рішення знаходиться у ваших руках, і історія буде судити вас", - підкреслюється у зверненні.

Джерело: Укрінформ

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини