RU

Європейські політики чекають негативного впливу виборів на відносини України з Євросоюзом

10.10.2008, 10:43

Європейська народна партія (ЄНП) розчарована рішенням Президента України Віктора Ющенка про розпуск Верховної Ради і вважає, що нові дострокові вибори негативно вплинуть на відносини України з Європейським Союзом. Про це заявив віце-президент ЄНП Маріо Давид.

Як повідомляє прес-служба Блоку Юлії Тимошенко, політик зазначив: "Партія не втручається у внутрішнє життя іншої суверенної країни, але, з іншого боку, в ЄНП ми дуже шкодуємо, що співпраця між "помаранчевими" силами, обидві партії яких належать до нашої політичної сім'ї, більше не є можливою. І ми дійсно не розуміємо причини, через які ця співпраця припинилася".

За словами віце-президента, в ЄНП "не розуміють такої ситуації", оскільки "в нинішньому парламенті могла б бути інша більшість, яку було б сформовано для того, щоб дати країні необхідну стабільність". "Ми не повинні забувати, що ми живемо в проблемний час: є проблеми на Кавказі, є проблеми зі стабільністю навколо Чорного моря. І тому зараз не зовсім той момент, щоб вносити нестабільність в Україну", - наголосив він.

Крім того, віце-президент ЄНП помітив, що такий розвиток подій відлякує іноземних інвесторів. "Легко говорити, що проведення нових виборів є свідченням того, що демократія працює, але, пробачте, це помилкове розуміння демократії", - запевняє політик. Він переконаний: "Демократія - це коли ви маєте законодавчу владу, і вона працює до кінця. Ви призначаєте дострокові вибори тільки тоді, коли іншого шляху вже немає. Наскільки я розумію, парламент ще може функціонувати".

Відповідаючи на питання, чи будуть ці події впливати на відносин України з ЄС, зокрема, на перемовини щодо нової угоди про асоціацію, М. Давид заявив: "Зрозуміло, будуть".

Нагадаємо, раніше Президент Віктор Ющенко підписав Указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання і призначення позачергових виборів" № 911/200. Згідно з документом, вибори відбудуться 7 грудня 2008 року.

Резонансні події >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини