RU

Європарламенту пропонують ще раз заступитися за Тимошенко

17.11.2011, 14:10
Європарламенту пропонують ще раз заступитися за Тимошенко - Фото
Фото: ЕРА
Також Європарламенту рекомендують закликати українську владу гарантувати Юлії Тимошенко та інших лідерам опозиції право на участь в політичному процесі, як зараз, так і на майбутніх виборах, - передає Інтерфакс-Україна.

Такі положення містяться в проголосованих у четвер в рамках засідання комітету з питань закордонних справ Європарламенту рекомендаціях Європейській комісії, Раді ЄС щодо переговорів з Україною щодо Угоди про асоціацію. Цей текст буде основою для резолюції Європарламенту, яка буде проголосована на пленарній сесії на початку грудня.

Вказане положення раніше було відсутнє в поданих рекомендаціях і було додано в ході внесення поправок. Зокрема, в рекомендаціях йдеться, що "вирок щодо Ю.Тимошенко і судові справи, порушені щодо інших міністрів, викликали серйозну стурбованість в ЄС і широко розглядаються або як акт помсти, або як спроби засудити і посадити до в'язниці опозиціонерів, щоб огородити їх від участі в участі у парламентських виборах наступного року і президентських у 2015-му".

Крім того, наголошується, що закон, який "вибірково був застосований до Тимошенко, датується радянськими часами і передбачає кримінальне переслідування за політичні рішення, тоді як ст. 364 і 365 цього закону не відповідають ні європейським стандартам, ні стандартам ООН".

У рекомендаціях міститься заклик до президента і уряду України "встановити політичну, правову і адміністративну реальність у країні так, як було узгоджено в Порядку денному про асоціацію та сприяти належному управлінню та повазі верховенства права, як фундаментальних принципів у відносинах між Україною та ЄС". "Гарантувати, що Ю. Тимошенко та інші опозиційні лідери зможуть реалізувати своє право на повноцінну участь у політичному процесі, як зараз, так і на майбутніх виборах в Україні", - наголошується в рекомендаціях.

Крім того, в документі наголошується, що рамки, "які надаються Угодою про асоціацію, будуть найважливішим інструментом модернізації України та дорожньою картою напрямку внутрішніх реформ в країні, так само як і інструментом для національного примирення, який може допомогти країні подолати негативні нещодавні тенденції, подолати існуючий розкол в українському суспільстві і об'єднати їх на основі мети європейської перспективи, яка базується на цінностях демократії, верховенства права, прав людини та належного управління".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини