RU

Європарламент засудив тиск Росії на Україну

12.09.2013, 15:04
Європарламент засудив тиск Росії на Україну - Фото
Фото: ЕРА
Європейський парламент прийняв резолюцію про тиск Росії на країни Східного партнерства і закликав керівництво ЄС захистити Україну, Молдову і Вірменію.

У текст остаточного документа порівняно з проектом резолюції внесли дві поправки. Вони стосуються того, що Росія вже заборонила ввезення вин з Молдови, а також того, що РФ "змушує сусідів вступати в Митний союз, а не тільки співпрацювати".

У резолюції Європарламенту згадані "санкції проти українського експорту", "тиск на Молдову шляхом заборони експорту винної продукції"  "перешкоди на шляху вирішення придністровського конфлікту" і " загрози безпеки в бік Вірменії".

У резолюції парламентарії висловили підтримку країнам Східного партнерства, розцінили дії Росії як "неприйнятні" і закликали Російську Федерацію "утриматися від подальшого тиску на східних партнерів".

Європарламент закликав Єврокомісію та Європейську службу по зовнішній діяльності розглядати дії Росії як виходять за рамки економіки і мають політичну площину, а також вжити заходів на захист партнерів Союзу.
Нагадаємо, Вірменія, Молдова і Україна планують підписати угоди з ЄС на саміті країн Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді поточного року. У середу Росія ввела заборону на молдавське вино. У серпні Москва значно ускладнила імпорт продукції з України.

Раніше радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що підписуючи угоду про асоціацію з ЄС Україна позбавляє себе суверенного права з усіх питань торговельної політики і перестає бути для Росії стратегічним партнером. "Україна зникає як суб'єкт міжнародного права, оскільки Київ всі свої дії в торговій області повинен буде погоджувати з Європейським Союзом", - заявив він.

Джерело: українська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини