Європарламент засудив РФ за підрив проєвропейського курсу України

21.01.2016, 15:56
Європарламент засудив РФ за підрив проєвропейського курсу України - Фото
fab6fc3d8172cd1ad68be3f569e70f69.jpg
Європейський парламент прийняв резолюцію щодо угод про асоціацію та зону вільної торгівлі Європейського Союзу з Україною, Грузією та Молдовою, в якій, зокрема, закликав Росію припинити підривати проєвропейський курс країни. Про це повідомляє УНІАН.

Голосування за незобов'язуючу резолюцію відбулося сьогодні в Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту.

"Європарламент підкреслює важливість угод про асоціацію з поглибленою та всеохоплюючою зонами вільної торгівлі; вітає прогрес, досягнутий на сьогоднішній день, і наполягає на тому, що реалізація угод і відповідні порядку денному  асоціації мають бути пріоритетом для ЄС і трьох партнерів; підкреслює, що Рада ЄС одноголосно підписала угоди", - йдеться в резолюції.

При цьому Європарламент привітав зусилля, прикладені Україною, Грузією та Молдовою в досягненні європейських стандартів, і вказав, що успіх у цьому залежить від багатьох факторів, включаючи "стабільну політичну ситуацію, стратегічне мислення, конкретні плани для реформ і добре використання фінансової та технічної міжнародної підтримки". Європарламент зазначив, що виділені кошти повинні бути "добре витрачені".

"Європарламент вважає, що парламентська перевірка є фундаментальною умовою для демократичної підтримки політики ЄС, і тому закликав Комісію полегшити регулярний і ретельний моніторинг реалізації СА Європейським парламентом у встановлені терміни", - наголошується в резолюції.

Крім того, Європарламент підкреслив свою тверду підтримку територіальної цілісності всіх трьох країн і закликав Росію припинити окупацію Криму і негайно покласти край прямій чи непрямій участі в конфлікті на сході України, а також в заморожених конфліктах в Грузії та Молдові. ЄП вітає рішення Ради від 21 грудня 2015 року продовжити економічні санкції відносно Російської Федерації після того, як Мінські домовленості не були виконані.

"Європейський парламент підкреслив той факт, що країни Асоціації вільно вибрали встановлення глибших відносин з ЄС," їх вибір потрібно поважати, і він повинен бути вільним від тиску з будь-якої третьої сторони", - наголошується в повідомленні.

У цьому зв'язку Європарламент засудив дії Росії, спрямовані на підрив проєвропейського курсу, обраного трьома країнами, і закликав до активізації зусиль, спрямованих на протистояння дезінформації.

Нагадаємо, що Європарламент підтримав скасування віз для українців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина