RU

Європарламент засудив агресію Росії і хоче санкцій - резолюція

17.04.2014, 14:38
Європарламент засудив агресію Росії і хоче санкцій - резолюція - Фото
7cef7b7e733d3fa9abe4e4c11451439b.jpg

Європейський парламент засудив агресію Росії проти України, як у Криму, так і в східній частині країни. Про це сказано в резолюції Європарламенту, схваленій сьогодні на сесії в Страсбурзі. "За" проголосували 437 депутатів, проти - 49.

"Європарламент засуджує в найжорсткіших виразах посилення дестабілізації і провокацій у східній та південній Україні; не сприймає будь-яку підготовку до незаконних референдумів "по-кримськи"; попереджає, що зростаюча дестабілізація і саботаж, завдані проросійськими збройними, тренованими і добре координованими сепаратистами, які керуються спеціальними силами Росії, можуть бути використані як помилковий привід для Росії втрутитися військовим шляхом, зірвати президентські вибори і примусити до федералізації  як попередниці розколу України", - сказано в документі.

Депутати висловили свою глибоку заклопотаність швидким погіршенням ситуації і кровопролиттям у східній та південній частині України, а також закликали Росію негайно припинити підтримку сепаратистів, які захопили адміністративні будівлі в Слов'янську, Донецьку та інших містах.

При цьому Європарламент висловив повну солідарність з урядом України, і нагадав, що в уряду є всі можливі засоби, включаючи право на самозахист відповідно до статті 51 Хартії ООН.

Депутати ще раз наголосили на своїй підтримці суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності України та інших країн Східного партнерства, назвавши дії Росії серйозним порушенням міжнародного права і її міжнародних зобов'язань.

Європарламент зазначив, що на сьогодні немає інформації про напади на російськомовне населення в Україні, що підтверджено спостерігачами ООН, ОБСЄ та Ради Європи.

"Європарламент переконаний, що твердження Росії про право використовувати всі засоби для захисту російської меншини в третіх країнах, як це було заявлено президентом Путіним в його промові від 18 березня 2014 року, не підтримується міжнародним правом і суперечать фундаментальним принципам міжнародної поведінки в 21 столітті", - написано в документі.

При цьому депутати Європарламенту закликали Раду Федерації Росії негайно відкликати мандат на використання військової сили на території України.

Депутати також висловилися за посилення другого етапу санкцій проти Росії і за готовність перейти до третього етапу у вигляді економічних санкцій. При цьому Європарламент закликав країни-члени ЄС ввести ембарго на постачання зброї та обладнання подвійного призначення до Росії.

У резолюції також міститься заклик до заходів проти російських компаній та їх дочірніх підприємств, насамперед в енергетичній сфері, а також до перегляду всіх угод з Росією з можливістю їх розриву.

Також депутати висловили думку про те, що Південний потік не повинен бути побудований, а ЄС слід надати допомогу Україні в забезпеченні поставок енергоресурсів, у тому числі в рамках Енергетичного співтовариства.

У резолюції також міститься заклик до ЄС підтримати Україну в міжнародних судах, в разі, якщо Київ вирішить оскаржити там дії Росії щодо порушення її суверенітету і територіальної цілісності.

У документі наголошується, що рішення Парламентської асамблеї Ради Європи позбавити російську делегацію права голосу до кінця цього року разом з резолюцією Генеральної асамблеї ООН, яка засуджує анексію Криму, є знаками міжнародної ізоляції Росії, що посилюється.

У своїй резолюції Європарламент привітав розміщення місії спостерігачів ОБСЄ в Україні і висловився за її розширення. Крім того, депутати виступили на підтримку спрямування в Україну широкої місії спостерігачів на президентські вибори, заплановані на 25 травня.

Депутати також привітали наміри українського уряду провести дострокові парламентські вибори і загальнонаціональний референдум щодо майбутньої територіальної організації країни.

Окрему увагу в резолюції приділено співпраці ЄС і України. Депутати, зокрема, висловили підтримку українському народу, привітали підписання політичної частини угоди про асоціацію і закликали до якнайшвидшого підписання решти частини угоди.

У резолюції також ще раз наголошується, що підписання угоди про асоціацію з Україною, Молдовою і Грузією не є фінальною метою співпраці ЄС з цими країнами. "Європарламент наголошує, що угоди про асоціацію з Україною та іншими країнами Східного партнерства не є фінальною метою у їх відносинах з ЄС; зазначає в цьому зв'язку, що, відповідно до статті 49 Угоди ЄС, Грузія, Молдова і Україна - як і будь-яка інша європейська країна - мають європейську перспективу і можуть просити про членство в Союзі, за умови виконання принципів демократії, поваги фундаментальних свобод і прав людини і меншин, забезпечення верховенства права" , - написано в резолюції.

Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини