RU

Європарламент закликав владу України звільнити політв'язнів

24.05.2012, 13:42
Європарламент закликав владу України звільнити політв'язнів - Фото
Фото: EPA
Європейський парламент закликав українську владу звільнити "ув'язнених, які були засуджені за політичними мотивами". Про це йдеться в резолюції Європарламенту, прийнятій в четвер.

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, зокрема, євродепутати закликали до "беззастережного негайного звільнення всіх ув'язнених, засуджених за політичними мотивами, у тому числі лідерів опозиції", і заявили про вирішальне значення проведення "вільних, чесних і прозорих парламентських виборів в Україні, які передбачають право лідерів опозиції на участь в них в кінці цього року".

Європарламент також засудив "той факт, що українська влада порушила нові політично мотивовані справи проти Тимошенко та інших, що суперечить принципам верховенства права".

У зв'язку із цим Європарламент закликав українську владу "розрізняти політичну і кримінальну відповідальність і внести відповідні зміни в існуючий Кримінальний кодекс". "Демократична боротьба за політичні рішення повинна відбуватися в парламенті і за участю виборців у вільних виборах, вона не повинна знищуватися особистими або політично мотивованими діями по кримінальному переслідуванню і маніпулювання вироками кримінальних судів", - йдеться в резолюції.

Європарламент попередив, що підписання Угоди про асоціацію вимагає поліпшення ситуації з правами людини в Україні, в тому числі "декриміналізації політичних рішень в реформованому Кримінальному кодексі, глибокої демократії, припинення утисків опозиції і вільних, чесних і прозорих виборів".

Крім того, в резолюції міститься заклик до влади гарантувати "об'єктивність і прозорість процесу касації у справі Тимошенко", і висловлюється стурбованість перенесенням дати судового розгляду. Євродепутати вважають таку відстрочку прикрою і застерігають українську сторону від затягування належних судових процедур.

Нагадаємо, офіційний Київ раніше стурбований тим, що резолюція ЄП по Україні приймається напередодні касаційного розгляду газової справи Тимошенко. "Нас турбує той факт, що прийняття резолюції Європарламентом з приводу ситуації в Україні на етапі підготовки до слухання справи Тимошенко в касаційній інстанції може бути елементом тиску на суд і призвести до небажаної політизації цього процесу", - заявив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров. За його словами, Київ дуже уважно стежить за позицією Європарламенту на адресу України, враховує зауваження й критику європарламентарів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини