RU

Європарламент закликав Росію вивести війська з України

12.03.2015, 15:03
Європарламент закликав Росію вивести війська з України - Фото
Фото: ЕРА
Депутати Європарламенту закликали Росію дотримуватися міжнародних зобов'язань і засудили військову агресію і гібридну війну щодо України. Про це йдеться в доповіді з оцінкою діяльності верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки за 2014 рік. Документ був сьогодні схвалений абсолютною більшістю в Страсбурзі.

"Європарламент закликає Росію до деескалації, відкликання її військ з української території і відновлення статусу кво до анексії (Криму - ред.)", - сказано в тексті документа.

Що стосується санкцій, то їх введення було в черговий раз підтримано. Депутати нагадали, що санкції можуть бути змінені як у бік полегшення, так і у бік посилювання залежно від розвитку подій і, насамперед, від реалізації Мінських угод.

Говорячи про Україну та інших східних сусідах ЄС, депутати зазначили, що відповідно до статті 49 угоди ЄС ці країни можуть подавати заявку на членство в Євросоюзі за умови дотримання Копенгагенських критеріїв, принципів демократії, фундаментальних свобод, прав меншин і верховенства права. Парламент знову привітав підписання угод про асоціацію з Грузією, Молдовою та Україною і пообіцяв допомогти цим країнам у проведенні реформ.

Під час голосування представники групи об'єднаних лівих пропонували внести в текст ряд поправок, в тому числі закликати Європу до відмови від угод про асоціацію, але не змогли набрати необхідної підтримки. За їх пропозиції голосували близько 100 депутатів з 650, зареєстрованих у залі. Вони також хотіли закликати ЄС припинити політику санкцій щодо Росії. Ця пропозиція "лівих" набрала 272 голоси на свою підтримку, проте цього все одно виявилося недостатньо для включення в підсумковий документ.

Джерело: Deutsche Welle

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини