RU

Європарламент схвалив асоціацію з Україною

23.10.2013, 17:14
Європарламент схвалив асоціацію з Україною - Фото
Фото: ЕРА
Європейський парламент на своїй сесії в Страсбурзі проголосував за надання мандата Раді ЄС на підписання угоди про асоціацію з Україною, якщо офіційний Київ виконає всі необхідні вимоги.

Євродепутати також дали згоду на тимчасове застосування окремих положень угоди - це майже 80 % документа, передає  УНІАН.

Відповідно до резолюції, Європарламент рекомендує Раді ЄС підписати угоду про асоціацію між ЄС та його країнами - членами - з одного боку, та Україною - з іншого боку, за умови, що критерії, визначені Радою ЄС на рівні міністрів закордонних справ у грудні 2012 року, будуть виконані. Європарламент дав згоду залежно від вищезазначених вимог на тимчасове застосування Україною та ЄС частини угоди про асоціацію негайно, з моменту підписання, а у разі виконання всіх вимог і наступного підписання висловлює намір приступити до повної ратифікації угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну.

Євродепутати висловили жаль, що прогрес, необхідний для виконання всіх вимог для підписання угоди про асоціацію, в Україні ще повністю не завершений, оскільки в Україні зберігається застосування виборчого правосуддя і не завершена реформа виборчої та судової систем. У документі йдеться, що Європарламент, "проте, вітає зобов'язання, взяті недавно президентом Януковичем і лідерами опозиції  продовжувати втілення в життя необхідних правових актів у Верховній Раді, і очікує швидку реалізацію цих обіцянок до саміту у Вільнюсі".

Нагадаємо, Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28 листопада. Головна умова Євросоюзу - звільнення Юлії Тимошенко.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини