RU

Європарламент прийняв резолюцію щодо України

13.03.2014, 14:49
Європарламент прийняв резолюцію щодо України - Фото
Фото: ЕРА
Європарламент закликає Росію негайно припинити військове вторгнення в Україну і вивести війська з території АР Крим, яка є невід'ємною частиною України. Про це йдеться у прийнятій в четвер у Страсбурзі резолюції Європарламенту про вторгнення Росії в Україну, повідомляє Укрінформ.

"Європарламент засуджує акт агресії і вторгнення в Крим, що є невід'ємною частиною України. Закликає до негайної деескалації кризи і негайного виведенню всіх військових сил, які нелегально перебувають на українській території", - зазначено в документі.

Депутати підкреслили, що проголошений у Криму референдум про приєднання до РФ є нелегітимним і порушує Конституцію України і міжнародне право.

Депутати також висловили незгоду і відкинули заяви російської пропаганди про те, що російськомовне населення в Україні потребує захисту, на чому грунтуються дії РФ.

Європейські політики висловили стурбованість у зв'язку з повідомленням про маркування озброєними особами будинків кримських татар.

"(Європарламент) рішуче відкидає наклепницькі заяви, якими оперує російська пропаганда, щодо того, що люди, які протестують проти політики Януковича, є фашистами", - підкреслюється в резолюції.

Депутати підтримали необхідність розгортання моніторингової місії ОБСЄ в Криму.

Парламентарії позитивно оцінили прагнення нової української влади провести амбітні реформи і підтримали рішення лідерів країн-членів ЄС підписати політичну частину угоди про асоціацію з Україною до 25 травня, а також ввести в односторонньому порядку дії положень його торгово-економічної частини.

Європарламент підкреслив необхідність диверсифікації енергопостачань в Україну, привітав рішення Єврокомісії брати участь в модернізації української ГТС і надання допомоги для погашення боргу перед "Газпромом".

У документі також наголошується перспектива України стати членом ЄС у відповідності зі ст. 49 Лісабонської угоди.

Нагадаємо, сьогодні країни "Великої сімки", до якої входять Великобританія, Канада, Франція  Німеччина, Італія, Японія і США, закликала Росію припинити всі зусилля щодо зміни статусу Криму всупереч українському законодавству та в порушення міжнародного права.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини