RU

Європарламент прийняв механізм призупинення безвізового режиму

15.12.2016, 13:59
Європарламент прийняв механізм призупинення безвізового режиму - Фото
Фото: EPA
Європарламент прийняв механізм тимчасового призупинення безвізового режиму. Про це повідомив УНІАН.

В результаті прийняття механізму призупинення безвізового режиму Європейська комісія матиме повноваження тимчасово призупиняти дію безвізових режимів на період 9 місяців для певних категорій громадян.

Застосувати механізм тимчасового призупинення можуть як держави-члени, так і Європейська комісія. На Комісію також покладено функції моніторингу ситуації в країнах, які звільняються від віз, і регулярно, як мінімум раз на рік, Комісія повинна звітувати Парламенту та Ради щодо того, як ці країни виконують умови безвізового режиму і дотримуються права людини.

Після повідомлення від держави-члена або після запиту простої більшості голосів країн-членів ЄС, або на підставі власної доповіді, Комісія має один місяць, щоб прийняти рішення про припинення безвізового режиму на дев'ять місяців. Це рішення набуде чинності автоматично.

Згідно з пропозиціями, протягом періоду призупинення безвізового режиму Комісія разом із зацікавленою країною повинна спробувати знайти вихід із ситуації, яка привела до припинення безвізового режиму. Якщо ситуація не зміниться, Комісія повинна представити не пізніше, ніж за два місяці до закінчення дев'ятимісячного періоду, пропозиція продовжити тимчасове відновлення візових вимог на додатковий період в 18 місяців. Це рішення може бути оскаржене як депутатами Європейського парламенту, так і державами-членами.

Читайте також: ЄС поверне візовий режим в разі згортання реформ в Україні

8 грудня комітет постійних представників країн ЄС затвердив компромісний текст, узгоджений з ЄП, щодо механізму призупинення безвізового режиму.

Читайте також: В ЄС пояснили, як будуть припиняти безвізовий режим


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини