RU

Європарламент може натиснути на суд у справі Тимошенко, - МЗС

22.05.2012, 13:58
Європарламент може натиснути на суд у справі Тимошенко, - МЗС - Фото
cf39e5cbe85530e7289640035931675e.jpg
Офіційний Київ стурбований тим, що Європарламент має намір прийняти нову резолюцію по Україні напередодні касаційного розгляду газової справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це на брифінгу у вівторок заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Дикусаров підкреслив: "Нас турбує той факт, що прийняття резолюції Європарламентом з приводу ситуації в Україні на етапі підготовки до слухання справи Тимошенко в касаційній інстанції може бути елементом тиску на суд і призвести до небажаної політизації цього процесу".

У МЗС сподіваються, що при підготовці резолюції будуть враховуватися ті домовленості, які були досягнуті під час останнього візиту прем'єр-міністра Миколи Азарова до Брюсселя. Зокрема, за словами Дикусарова, йдеться про взаємодію з Європарламентом в питанні лікування Тимошенко, а також у питанні спостереження європейських експертів за касаційним процесом з газової справі екс-прем'єра.

У МЗС також запевнили, що Київ дуже уважно стежить за позицією Європарламенту щодо ситуації в Україні, враховує зауваження і критику європарламентарів. Так, в Україні уже прийнятий новий КПК, на порядку денному - розмежування кримінальної та політичної відповідальності.

При цьому Дикусаров зазначив, що українська сторона взяла до уваги звіт Європейської комісії з виконання європейської політики сусідства в Україні і має намір вивчити цей документ із залученням профільних органів державної виконавчої влади. "Українська сторона відзначає об'єктивність оцінок з приводу останніх позитивних зрушень в процесі реалізації реформ в Україні", - підсумував він.

Нагадаємо, 22 травня Європарламент прийме резолюцію по Україні. Таке рішення було прийнято на конференції президентів, яка відбулася у вівторок в Брюсселі. Очікується, що текст резолюції буде достатньо жорстким. У ньому також знайде відображення і дискусія щодо можливого бойкоту Євро-2012.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини