RU

Європарламент критикує вибори, але хоче асоціацію з Україною

12.12.2012, 13:11
Європарламент критикує вибори, але хоче асоціацію з Україною - Фото
c42f323bab8bdc434d6c70b826642790.jpg
Європейський парламент підтримує підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС за таких же умовах, як і Європейський Союз, але при цьому констатує, що минулі парламентські вибори стали "кроком назад" для України. Про це йдеться у компромісному проекті резолюції, який буде винесений на голосування Європейського парламенту у четвер, 13 грудня, після дискусії з українського питання, яка пройде в середу, 12 грудня.

Очікується, що в дискусії візьме участь Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон або європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле, передає Інтерфакс-Україна.

Зокрема, у преамбулі проекту резолюції депутати ЄП згадали, що вчасно листопадовий саміт Україна-ЄС 2011 визнав Україну європейською країною з європейською ідентичністю, яка поділяє спільну історію та спільні цінності з країнами Європейського Союзу.

Знайшли своє відображення і дані міжнародними спостерігачами від ОБСЄ / БДІПЛ оцінки минулим парламентським виборам, висновком яких стало визнання того, що вибори являють "собою крок назад у порівнянні з попередніми загальними виборами".

У цьому зв'язку згадується, що ці вибори "розглядалися, як ключовий тест для України в якості сигналу незворотності зобов'язань країни в напрямку розвитку повноцінної демократичної системи, зміцнення верховенства права та продовження політичних реформ".

Окремо прописана і стурбованість, пов'язана з прийняттям у першому читанні законопроекту 8711, який "буде обмежувати свободу висловлювань і зібрань для тих, хто підтримує права лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів, в той час, як комітет з прав людини ООН ухвалив, що це є порушенням статей 19 і 26 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права ", у зв'язку з чим також міститься заклик відхилити цей законопроект".

У зв'язку з вищевикладеним, проект резолюції пропонує Європейському парламенту висловити жаль у зв'язку з тим, виборча кампанія, виборчий і поствиборчий процес не відповідали основним міжнародним стандартам і є кроком назад у порівнянні з виборами 2010.

Парламенту також рекомендується відзначити те, що факт перебування у в'язниці лідерів опозиції - Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших під час виборів негативно позначилися на виборчому процесі.

Разом з тим, депутатам пропонується підкреслити, що ефективна співпраця між Україною та Європейським Союзом може бути реалізована "лише на основі чіткого бажання з боку української влади проводити і здійснювати необхідні реформи, зокрема, правової та судової системи, з метою повного дотримання принципів демократії та поваги прав людини та основних свобод, прав меншин і верховенства права; закликає інституції Європейського Союзу, Ради Європи та Венеціанської комісії приділяти цьому процесові реформ активну і ефективну підтримку ".

Окремо депутатам пропонується приділити увагу законодавства, пов'язаного з партійним фінансуванням, рекомендуючи українській стороні продовжувати роботу над його зміцненням з метою забезпечення більшої прозорості фінансування і видатків, повного розкриття джерел та сум витрат на кампанію і, зокрема, санкцій за порушення положень фінансування виборчої кампанії.

Депутатам ЄП також пропонується закликати уряд України в діалозі з усіма політичними партіями вирішити порушення, допущені в ході минулих виборів і недоліки виборчого законодавства в цілому.

Крім того, в проекті резолюції висловлюється "незмінна підтримку європейським прагненням українського народу і підкреслюється, що ЄС як і раніше прихильний співпраці з Україною".

У цьому зв'язку в проекті документа пропонується підтвердити прихильність ЄС подальшому просуванню відносин з Україною в плані підписання Угоди про асоціацію так скоро, як тільки українська влада демонструє рішучі дії і відчутний прогрес, до чого закликалося вище в цій резолюції, можливо, до моменту саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року; проте, відзначає, що прогрес в політичній асоціації та економічній інтеграції залежить від реальної прихильності України принципам демократії, верховенства права, незалежності судової системи та свободи ЗМІ.

Також у проекті резолюції окремо прописана позиція ЄП щодо закону про референдум з очікуванням того, що українська влада розгляне рекомендації Венеціанської комісії з метою запобігання можливих зловживань цим законодавством.

У контексті справ Юлії Тимошенко та Юрія Луценка ЄП настійно закликає українську владу знайти разом з посланиками Європейського парламенту Олександром Кваснєвським та Петом Коксом розумне і справедливе рішення і закликає український уряд поважати і виконувати остаточні рішення Європейського суду з прав людини права по їх справах. Також вони закликають владу звільнити і реабілітувати політично переслідуваних опонентів, в тому числі Тимошенко, Луценка та інших;

Крім того, ЄП закликає Україну покласти край виборчому застосуванню правосуддя та зробити можливою участь опозиційних партій у політичному житті на основі рівних умов; в цьому контексті.

ЄП також пропонує заохочувати продовження діалогу щодо лібералізації візового режиму.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини