RU

Європарламент виступив за асоціацію з Україною вже в цьому році

07.09.2011, 11:39
Європарламент виступив за асоціацію з Україною вже в цьому році - Фото
97fae4a849d65c098573cb802d241bda.jpg

Європарламент виступив за асоціацію з Україною вже в цьому році

Перше обговорення рекомендацій Європейського парламенту Раді ЄС та Європейській комісії з Угоди про асоціацію з Україною відбудеться 12 вересня. У самому проекті рекомендації міститься пропозиція укласти угоду про асоціацію з Україною до кінця цього року.

На 12 вересня призначено позачергове засідання комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту, яке відбудеться в Страсбурзі в рамках осінньої сесії ЄП, передає Інтерфакс-Україна.

Доповідачем виступить Річард Легутко (Польща, група Європейські консерватори і демократи), співдоповідачем по економічній частині - Зоні вільної торгівлі Павло Залевський (Польща, група Європейської народної партії).

Написання доповіді було завершено ще в липні, а сам документ офіційно зареєстрований 18 числа, ще до певних подій в Україні, зокрема, арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко, в зв'язку з яким ЄС неодноразово висловився критично.

Таким чином, в запропонованому для обговорення документі не відображена поточна ситуація в Україні. У зв'язку з цим очікується, що до основного тексту буде запропоновано значну кількість доповнень і змін.

Згідно з процедурою, після першого обговорення у депутатів є право на внесення поправок до 21 вересня. Далі доповідь знову буде винесено на обговорення з подальшим голосуванням в листопаді.

У самому проекті доповіді пропонується "зробити все можливе, щоб укласти угоду не пізніше, ніж до кінця 2011 року. "Прагнути до підписання документа протягом першої половини 2012 року, а також підготувати всі необхідні документи для ратифікації Європейським і національними парламентами не пізніше кінця 2012 року", - говориться в основній частині проекту.

Також рекомендується надати Україні достатню фінансову, технічну і правову допомогу для реалізації угоди, і розглянути питання про створення консультативної групи ЄС високого рівня для надання допомоги в приведенні українського законодавства у відповідність до європейського.

Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини