RU

Європа попередила Януковича: місця компромісам немає

14.09.2012, 16:35
Європа попередила Януковича: місця компромісам немає - Фото
c4fcbe6b506aa1e9e6c0c4a16bf0c3ad.jpg
У відносинах Києва і Брюсселя немає місця ні паузі, ні компромісів у відношенні цінностей. Таку заяву після закінчення зустрічі з президентом України Віктором Януковичем зробили міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, голова комітету Європейського парламенту з зовнішніх відносин Елмар Брок і європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в заяві йдеться: "Коли ми зустрічалися з президентом Януковичем рік тому, ми фокусувалися на відносинах України та ЄС і перешкоди, які стояли на шляху для того, щоб повною мірою скористатися величезним потенціалом наших відносин. На зустрічі сьогодні ми підкреслили наступне: у відносинах України та ЄС не повинно бути місця для паузи і для компромісу відносно цінностей".

Представники ЄС наполягають на тому, що проблема виборчого правосуддя повинна бути вирішена для того, щоб "просуватися вперед до нового рівня наших відносин за допомогою Угоди про асоціацію". "Ми шкодуємо, що наслідки нинішньої ситуації, що склалися в результаті судів, які не поважали міжнародні стандарти у відношенні справедливості, прозорості та незалежності процесу, будуть перешкодою для участі двох важливих лідерів опозиції в майбутніх парламентських виборах", - підкреслюють європолітики.

За їх словами, легітимність майбутнього парламенту залежатиме від проведення виборів, які повинні бути вільними і справедливими у відповідності до високих міжнародних стандартів. "У цьому контексті ми підкреслили важливість свободи засобів масової інформації", - повідомляють Більдт, Фюле і Брок.

Нагадаємо, президент Янукович сьогодні пообіцяв, що вибори знімуть всі питання до України, що виникли у європейських політиків. "В даний час у наших партнерів з'явилися додаткові питання до України, але після виборів всі застереження зникнуть, шлях (до співпраці, - ред.) буде пройдений до кінця", - сказав він.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини