RU

Європа готується знову критикувати Україну

11.11.2011, 10:35
Європа готується знову критикувати Україну - Фото
Фото: ЕРА
Цього разу ЄП може зажадати від органів влади ЄС призупинити переговори щодо угоди про асоціацію (УА) до вирішення накопичених проблем. Зараз у Брюсселі проходять переговори про пом'якшення цього формулювання, проте відмова Києва піти назустріч ЄС у питанні гуманізації законодавства може зіграти не на користь Україні. У ЄП стверджують, що вже отримали від Києва сигнали про те, що ст.365 Кримінального кодексу не буде декриміналізовано, і лідер Батьківщини Юлія Тимошенко не вийде на волю. Про це пише газета Комерсант Україна в статті "Нема у резолюції кінця".

Чергова резолюція ЄП є плановою, присвяченою переговорам України та ЄС щодо угоди про асоціацію. Цей документ може мати ключове значення для подальших переговорів по УА. Частина країн-членів ЄС, насамперед Німеччина, виступають за відмову від парафування УА в умовах погіршення ситуації з демократією в Києві. Але оскільки остаточна позиція Євросоюзу поки не визначена, думка Європарламенту може виявитися вирішальною. У наступний четвер на засіданні комітету ЄП з питань зовнішньої політики буде затверджено текст резолюції, який швидше за все залишиться незмінним до голосування на пленарному засіданні ЄП 1 грудня.

Раніше передбачалося, що проект резолюції, адресований не Україні, а інститутам ЄС, буде відносно нейтральним, до того ж 27 жовтня на хвилі обурення вироком Юлії Тимошенко ЄП вже приймав критичну резолюцію. Однак документи свідчать, що нова резолюція також може виявитися досить жорсткою.

У тексті буде згадано про судове рішення у справі екс-прем'єра, хоча формулювання цього пункту поки не узгоджено. Європейська народна партія пропонує констатувати "акт помсти" нинішньої української влади щодо Тимошенко. Але найбільшу важливість мають поправки, що стосуються термінів парафування, підписання і набуття чинності угоди про асоціацію.

У вихідній редакції резолюції, підготовленій поляком, членом групи Європейських консерваторів і реформаторів Річардом Легутко, передбачається, що Європарламент рекомендує Єврокомісії, зовнішньополітичній службі та раді ЄС "досягти якнайшвидшого укладення угоди про асоціацію - не пізніше кінця 2011 року". Однак на сьогоднішній день у ряді політичних груп не згодні з даним формулюванням. У ЄП зареєстровано кілька пропозицій: видалити даний пункт або доповнити його жорсткими умовами.

Так, депутат ЄП Елмар Брок запропонував поправку, яка допускає завершення переговорів з Україною "тільки за умови, що вимоги резолюції від 27 жовтня будуть виконані". У пропозиціях ЄНП наголошується, що в число обов'язкових входить вимога про перегляд вироку Юлії Тимошенко. Ті ж умови висуваються до статей про необхідність підписання УА в першій половині 2012 року і про її передачу на ратифікацію до кінця 2012 року.

Тим часом в МЗС Україні готуються діяти в умовах, за яких Юлія Тимошенко не опиниться на волі і не зможе взяти участь у виборах. "Перша хвиля обурення минула, зараз напруга спадає. Європейці мають зрозуміти, що з Україною необхідно співпрацювати в ситуації, що склалася", - пояснив інформований представник зовнішньополітичного відомства.

Наразі неясно, якими будуть подальші дії ЄС. У Брюсселі все ще сподіваються на звільнення лідера Батьківщини та її допуск до участі у виборчій кампанії. Європейські дипломати припустили, що рішення про це буде прийнято українською владою вже в 2012 році, ближче до старту виборчої кампанії. Невідомо також, чи відбудеться в нинішньому році відкладений візит Віктора Януковича до Брюсселя. Саміт Україна-ЄС, призначений на 19 грудня, швидше за все не буде скасовано, "якщо знову не станеться чогось екстраординарного".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини