Європа готується знову критикувати Україну

11.11.2011, 10:35
Європа готується знову критикувати Україну - Фото
Фото: ЕРА

Європейський парламент (ЄП) готується прийняти нову критичну резолюцію по Україні

Цього разу ЄП може зажадати від органів влади ЄС призупинити переговори щодо угоди про асоціацію (УА) до вирішення накопичених проблем. Зараз у Брюсселі проходять переговори про пом'якшення цього формулювання, проте відмова Києва піти назустріч ЄС у питанні гуманізації законодавства може зіграти не на користь Україні. У ЄП стверджують, що вже отримали від Києва сигнали про те, що ст.365 Кримінального кодексу не буде декриміналізовано, і лідер Батьківщини Юлія Тимошенко не вийде на волю. Про це пише газета Комерсант Україна в статті "Нема у резолюції кінця".

Чергова резолюція ЄП є плановою, присвяченою переговорам України та ЄС щодо угоди про асоціацію. Цей документ може мати ключове значення для подальших переговорів по УА. Частина країн-членів ЄС, насамперед Німеччина, виступають за відмову від парафування УА в умовах погіршення ситуації з демократією в Києві. Але оскільки остаточна позиція Євросоюзу поки не визначена, думка Європарламенту може виявитися вирішальною. У наступний четвер на засіданні комітету ЄП з питань зовнішньої політики буде затверджено текст резолюції, який швидше за все залишиться незмінним до голосування на пленарному засіданні ЄП 1 грудня.

Раніше передбачалося, що проект резолюції, адресований не Україні, а інститутам ЄС, буде відносно нейтральним, до того ж 27 жовтня на хвилі обурення вироком Юлії Тимошенко ЄП вже приймав критичну резолюцію. Однак документи свідчать, що нова резолюція також може виявитися досить жорсткою.

У тексті буде згадано про судове рішення у справі екс-прем'єра, хоча формулювання цього пункту поки не узгоджено. Європейська народна партія пропонує констатувати "акт помсти" нинішньої української влади щодо Тимошенко. Але найбільшу важливість мають поправки, що стосуються термінів парафування, підписання і набуття чинності угоди про асоціацію.

У вихідній редакції резолюції, підготовленій поляком, членом групи Європейських консерваторів і реформаторів Річардом Легутко, передбачається, що Європарламент рекомендує Єврокомісії, зовнішньополітичній службі та раді ЄС "досягти якнайшвидшого укладення угоди про асоціацію - не пізніше кінця 2011 року". Однак на сьогоднішній день у ряді політичних груп не згодні з даним формулюванням. У ЄП зареєстровано кілька пропозицій: видалити даний пункт або доповнити його жорсткими умовами.

Так, депутат ЄП Елмар Брок запропонував поправку, яка допускає завершення переговорів з Україною "тільки за умови, що вимоги резолюції від 27 жовтня будуть виконані". У пропозиціях ЄНП наголошується, що в число обов'язкових входить вимога про перегляд вироку Юлії Тимошенко. Ті ж умови висуваються до статей про необхідність підписання УА в першій половині 2012 року і про її передачу на ратифікацію до кінця 2012 року.

Тим часом в МЗС Україні готуються діяти в умовах, за яких Юлія Тимошенко не опиниться на волі і не зможе взяти участь у виборах. "Перша хвиля обурення минула, зараз напруга спадає. Європейці мають зрозуміти, що з Україною необхідно співпрацювати в ситуації, що склалася", - пояснив інформований представник зовнішньополітичного відомства.

Наразі неясно, якими будуть подальші дії ЄС. У Брюсселі все ще сподіваються на звільнення лідера Батьківщини та її допуск до участі у виборчій кампанії. Європейські дипломати припустили, що рішення про це буде прийнято українською владою вже в 2012 році, ближче до старту виборчої кампанії. Невідомо також, чи відбудеться в нинішньому році відкладений візит Віктора Януковича до Брюсселя. Саміт Україна-ЄС, призначений на 19 грудня, швидше за все не буде скасовано, "якщо знову не станеться чогось екстраординарного".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий