RU

Європа думає про часткове підписання угоди з Україною

11.09.2011, 08:12
Європа думає про часткове підписання угоди з Україною - Фото
5283b894e853451a765de5a097e53762.jpg

Європа думає про часткове підписання угоди з Україною
Міркуючи, підписувати або не підписувати угоду про асоціацію з Україною, європейці, обговорюють і третій варіант - підписувати, але не всю. Про це пише щотижневик Zn.ua.

За інформацією видання, якщо ситуація з екс-прем'єром Юлією Тимошенко й демократією в Україні буде зовсім поганою, може статися, що Євросоюз не захоче політично асоціюватися із країною, у якій відбувається судове свавілля, обмежуються основні свободи й порушуються права людини, але погодиться на економічну інтеграцію з нею.

"Таким чином, зберігши політичне обличчя, Євросоюз не упустить економічну вигоду, уклавши з Україною якась тимчасову угоду про зону вільної торгівлі (причому навіть не обов'язково "поглиблену й всеосяжну") на невизначений період - "поки в Україні не зміниться ситуація до кращого", - відзначає видання.

Також уточнюється, що ще за Віктора Ющенко українська сторона пропонувала розділити політичну та економічну частини угоди, щоправда, з іншої причини - Київ не бажав тоді підписувати політичну частину без фіксації перспективи членства в ЄС, але не прагнув через це гальмувати економічну інтеграцію з Євросоюзом. Аж до недавнього часу ЄС був категорично проти подібного поділу документа.

"Але якщо європейці виберуть саме цей варіант, то вони повинні розуміти, що насправді такий сценарій дуже вигідний саме Віктору Януковичу. Адже в цьому випадку він одержує вихід на європейський ринок (чого з таким нетерпінням очікує олігархат, який його оточує), але не бере на себе жодних зобов'язань у сфері демократії й не обіцяє дотримувати незрозумілі й непотрібні йому європейські цінності", - йдеться в матеріалі.

Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини