RU

Єврокомісар розповів, чого не вистачає Україні для асоціації

28.08.2013, 14:50
Єврокомісар розповів, чого не вистачає Україні для асоціації - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)

Україна прогресує у виконанні умов для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, але деякі проблеми, в тому числі з вибірковим правосуддям, не вирішено. Про це після зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони Андрієм Клюєвим заявив Єврокомісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Як повідомляє прес-служба представництва ЄС в Україні, Фюле запевнив, що про відмову від асоціації мова не йде. "На зустрічі не йшлося про відмову від вимог та критеріїв, визначених ЄС для підписання Угоди про асоціацію. На зустрічі також мова не йшла про те, підписувати Угоду чи ні, чи змінювати якісь з її умов", - сказав він.

Підписання угоди в листопаді на саміті у Вільнюсі Фюле назвав спільною амбіцією України та ЄС. "Наша зустріч дозволила обговорити як наявний прогрес, так і речі, які ще належить виконати. Вона також дала можливість подивитися на ту законодавчу роботу, яку слід провести на початку осені. Так про що була ця зустріч? Вона була дуже ретельною і технічною. Зокрема, вона була націлена на те, щоб зробити огляд кроків, зроблених Україною для виконання зобов'язань по успішному підписанню Угоди про асоціацію".

Фюле зазначив, що Україна прогресує у підготовці реформи діяльності прокуратури у відповідності до європейських стандартів: відповідний законопроект вже поданий до Ради Європи та Венеціанської комісії, щоб ці інститути надали свої рекомендації. Крім того, Фюле привітав ініціативу Міністерства юстиції з організації серії круглих столів, присвячених поліпшенню виборчого законодавства. "ЄС сподівається побачити недвозначні і конкретні ознаки розвитку протягом наступних тижнів", - зазначив він.

Разом з тим, Фюле очікує рішучих дій і відчутного прогресу за всіма критеріями, визначеними у підсумках засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у грудні минулого року.

"Ми обговорили вирішення того випадку вибіркового правосуддя, який ще залишається невирішеним, і подальшу реформу судової сфери, поліпшення виборчого законодавства, визначення дат повторних виборів у п'яти проблемних одномандатних округах, введення ясних правил для збалансованого доступу кандидатів на виборах в ЗМІ, а також необхідність поліпшити діловий клімат", - додав європейський комісар. Крім того, в Європі з'явилися серйозні побоювання, пов'язані з торговельними відносинами з Україною, зокрема, з нещодавнім ухваленням закону про утилізаційний збір на автомобілі, який має набути чинності 1 вересня: "Ми очікуємо, що рішення наших занепокоєнь з приводу дій, які обмежують торгівлю, буде швидким і відповідає правилам СОТ".

Фюле вважає, що в питанні просування України до асоціації ключову роль відіграватимуть Верховна Рада і парламентські партії. "У найближчі тижні слід провести важливу законодавчу роботу, щоб вчасно виконати умови ЄС і щоб Євросоюз мав час належним чином їх оцінити перед Вільнюським самітом", - сказав він.

Єврокомісар планує обговорити ці питання з представниками опозиції, які відвідають Брюссель у цей четвер. Фюле також закликав розвивати діалог між урядом, опозицією та громадянським суспільством, щоб "із залученням усіх сторін обговорити шлях України до підписання Угоди про асоціацію".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини