RU

Єврокомісар Фюле позначив чотири основні питання для України

13.02.2014, 12:42
Єврокомісар Фюле позначив чотири основні питання для України - Фото
Штефан Фюле
Україна повинна провести конституційну реформу, сформувати новий інклюзивний уряд і забезпечити чесний виборчий процес. Про це на прес-конференції в Києві повідомив комісар Євросоюзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Фюле уточнив, що це його третій візит до України за останні два тижні. У рамках цього візиту він зустрівся з президентом Віктором Януковичем, представниками опозиції та громадянського суспільства.

За його словами, головним завданням влади зараз має бути забезпечення довіри з боку населення. "Я звернув увагу на те, що впевненості та довіри населення неможливо досягти на Майдані... в той час як по всій країні тривають арешти, залякування, порушення прав учасників акцій протесту людьми в уніформі або в цивільному, або спортивному одязі", - сказав він.

Фюле уточнив, що Україні потрібно просунутися в чотирьох питаннях. "Мої зустрічі показали, що існують такі потреби. Перше - зробити негайні кроки з конституційної реформи, формування нового інклюзивної уряду та забезпечення вільних і чесних виборів. Друге - призначення останнього члена консультативної комісії з питань розслідування і зробити все для того, щоб ця комісія запрацювала якомога швидше. Ця комісія була запропонована генеральним секретарем Ради Європи Ягландом", - сказав Фюле і додав, що з боку ЄС представник призначений був, українська влада експерта ще не запропонувала.

За його словами, робота цієї комісії дозволить домогтися того, щоб розслідування в Україні відповідали зобов'язанням, узятим Україною в рамках Ради Європи.

"Я також вважаю, що Україні потрібно більше безпеки  Треба усунути ситуацію безкарності, забезпечити повагу і захист прав і свобод, припинити залякування, припинити порушення прав, забезпечити швидке і прозоре розслідування актів насильства", - сказав єврокомісар.

Четвертим пунктом Фюле назвав забезпечення умов для роботи журналістів - вони не повинні бути мішенями. "У мене була можливість відзначити роботу незалежних медіа. Свобода преси є одним з основних стовпів демократії. Щоб демократія розвивалася, журналісти повинні мати умови для того, щоб робити свою роботу. Вони не повинні бути мішенями умисних нападів або погроз. Напад на пресу - це напад на один із стовпів демократії", - заявив він.

Відповідаючи на питання журналістів, чи обговорював він ці чотири пункти на зустрічі з президентом Януковичем і як на них відреагував президент, Фюле запропонував дочекатися результатів другої зустрічі, яка призначена на сьогодні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини