Єврокомісія рекомендуватиме скасувати візи для України: звіт

18.12.2015, 13:19
Єврокомісія рекомендуватиме скасувати візи для України: звіт - Фото
Фото: EPA

Україна виконала критерії, встановлені по чотирьох блоках другої фази плану дій візової лібералізації, сказано у звіті

Європейська комісія в п'ятницю остаточно прийняла шостий звіт з виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації (ПДВЛ). Про це йдеться у звіті, який був схвалений на засіданні колегії Єврокомісії (ЄК) 18 грудня.

ЄК нагадує, що діалог щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС було розпочато в жовтні 2008 року. У листопаді 2010 року Єврокомісія представила Кабміну план з лібералізації. Звіти про імплементацію плану публікувалися у вересні 2011 року, лютому 2012 року, листопаді 2013 року. У травні-червні 2014 Україна офіційно увійшла у другу стадію лібералізації. П'ятий звіт про імплементацію програми був затверджений 8 травня 2015 року, і ЄК відзначила значний прогрес, досягнутий Україною в цьому питанні.

Поточний звіт (шостий за рахунком) показує, що Україна, на думку експертів ЄК, досягла цільових показників, закладених у другій фазі плану лібералізації. Серед показників:
- безпека в межах країни;
- управління кордонами;
- управління міграцією;
- політика у справах біженців;
- запобігання та боротьба з організованою злочинністю;
- боротьба з торгівлею людьми;
- боротьба з корупцією;
- боротьба з відмиванням грошей;
- боротьба з незаконним обігом наркотиків;
- захист даних;
- захист свободи переміщення всередині України;
- захист національних та інших меншин;
- показники верховенства права в країні.

"Беручи до уваги підсумки моніторингу та звітності, що проводилася після початку безвізового діалогу в жовтні 2008 року, Комісія вважає, що Україна виконала всі критерії, встановлені по чотирьох блокам другої фази ПДВЛ", - йдеться у висновках ЄК.

"Беручи до уваги відносини України та ЄС, Єврокомісія на початку 2016 подасть (Раді ЄС, - ред.) законодавчу пропозицію про зміну регуляції 539/2001", - підсумовує Європейська комісія.

Цей документ встановлює перелік країн, громадяни яких не потребують візи для в'їзду в усі країни Євросоюзу, окрім Великобританії та Ірландії.

У документі наголошується, що надання Україні безвізового режиму стало можливим завдяки особливим політичним відносинам офіційних Києва і Брюсселя.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами