RU

Єврокомісія підтримала асоціацію з Україною, але з умовою

15.05.2013, 12:13
Єврокомісія підтримала асоціацію з Україною, але з умовою - Фото
baad993a51b7da1734ba620a9b5ccf10.jpg
"Не передбачаючи майбутнє політичне рішення щодо підписання, Європейська комісія схвалила пропозиції Раді ЄС щодо підписання, тимчасового застосування та укладення угоди про асоціацію Україна-ЄС, яке буде передано Раді ЄС для подальших процедур", - сказано в повідомленні Європейської комісії.

У ЄК відзначають, що, сьогоднішнє рішення ЄС робить необхідні підготовчі кроки для того, щоб бути технічно готовими для можливого підписання угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі до саміту Східного партнерства у Вільнюсі. ЄС підкреслює, що угода буде підписана тільки тоді, коли Україна створить необхідні політичні умови. "Зараз тільки українська влада повинна вирішити проблеми, що залишаються,  для того, щоб підписати угоду", - підкреслюється в заяві комісії.

"Сьогоднішнє прийняття двох пропозицій для рішення Ради технічно дозволяє ЄС просуватися вперед з необхідними підготовчими заходами, що не передбачаючи будь-яке рішення: підписання угоди залишається залежним від рішучих дій і відчутного прогресу української влади, позначених у грудневих висновках Ради, і буде оцінюватися державами-членами до саміту Вільнюсі в кінці цього року ", - повідомляє ЄК.

У Єврокомісії пояснюють, що до того часу, як вирішити підписання, держави-члени повинні мати достатньо часу для своїх внутрішніх процедур, включаючи консультації з національними парламентами. Беручи до уваги тривалість і складність угоди, цей процес займе не менше шести місяців.

за матеріалами Інтерфакс-Україна

Тест на придатність: що Україна повинна зробити для асоціації з ЄС

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини