Єврокомісія офіційно пропонує скасувати візи для українців

20.04.2016, 14:31
Єврокомісія офіційно пропонує скасувати візи для українців - Фото
dd2f9260ab0e5d100dcfba1978d45ae9.jpg

У документі не вказуються жодні додаткові умови щодо введення безвізового режиму

Єврокомісія в середу оголосила про подачу законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на  документ, опублікований на сайті Єврокомісії.

Варто відзначити, що в документі не вказуються жодні додаткові умови щодо введення введення безвізового режиму між Україною та ЄС.

"У своєму шостому і останньому звіті (щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації". - ред.) єврокомісія прийшла до висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників.

На основі цієї оцінки і з огляду на результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу про лібералізацію візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази ПДВЛ, і що вона представить на початку 2016 року законодавчу пропозицію внести зміни в регламент (ЄC) № 539/2001, вносячи Україну в список безвізових країн", - йдеться в документі.

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії повинна пройти тривалу процедуру узгодження - і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті займає не менше місяця (зокрема, повинен бути призначений доповідач, проходять дебати і слухання). Після схвалення в ЄП він повинен бути затверджений Радою ЄС.

Виходячи з цього графіка, рішення вступить в силу тільки влітку, орієнтовно - в липні.

Раніше президент України Петро Порошенко  запевнив, що глава ЄК найближчим часом подасть до Європарламенту та Ради ЄС законодавчі пропозиції щодо безвізового режиму з Україною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииКогда дети молчат. Как выжить после изнасилования