RU

Євродоповідь щодо безвізового режиму здивувала Київ - МЗС

08.05.2015, 16:45
Євродоповідь щодо безвізового режиму здивувала Київ - МЗС - Фото
3a9e022072d2dded0d20207f74452011.jpg
Деякі моменти в доповіді Єврокомісії про прогрес імплементації Україною другого етапу плану дій щодо візової лібералізації викликають у Києві подив. І не додають оптимізму в очікуванні ризького саміту, який відбудеться 21-22 травня поточного року. Про це сказала заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"На наш погляд, там (в доповіді) є багато того, що викликає подив у тому сенсі, чому знайшло відображення саме в доповіді щодо безвізового режиму, оскільки воно не було відзначено в плані з візової лібералізації і взагалі не ставиться до питання безвізового режиму" , - зауважила Зеркаль, передає Укрінформ.

Заступник міністра при цьому визнає, що є питання, які дійсно потребують вирішення всередині країни. Наприклад, питання підключення прикордонників до бази даних Інтерполу. За оцінками української сторони, таке підключення, створення робочих місць, коштуватиме приблизно 100 млн грн.

"Ми сподіваємося, що на це знайдуться якісь додаткові гроші з Європи, або що ми якось зможемо розділити ці витрати між українським бюджетом і країнами, або членам (Інтерполу), або ЄС. Оскільки це важливе питання, пов'язане не тільки з нашою безпекою, але і безпекою Європейського Союзу ", - заявила Зеркаль.

Є, за її словами, питання до того, що досі не вийшла постанова Кабміну, яка унормовує видачу внутрішніх паспортів у формі картки.

"З точки зору Берліна, очікування від Риги у нас не надто високі. Не дуже оптимістичні", - визнала Зеркаль.

"Вони (німці) намагаються бути дуже стриманими у своїх планах, коментарях. Берлін зазначив, що дуже складно знайти спільне розуміння серед 28 країн", - додала вона.

В цілому, в Німеччині, на переконання заступника міністра, "з розумінням" ставляться до українських очікуванням отримання чіткого сигналу щодо перспективи членства, безвізового режиму. Але при цьому дають зрозуміти, що візові питання - це технічні питання, вони залежать від того, що саме міститься в звіті.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини