RU

Євродепутат - полякам: Годі повчати світ своєю версією історії

12.07.2013, 11:59
Євродепутат - полякам: Годі повчати світ своєю версією історії - Фото
Павел Коваль (фото - EPA)
Глава делегації Європейського парламенту зі співпраці з Україною Павел Коваль вважає, що Польщі краще було б вшанувати пам'ять жертв Волинської трагедії хвилиною мовчання, ніж приймати заяви. Про це він сказав польському виданню Gazeta Wyborcza.

Коваль, який раніше працював заступником міністра закордонних справ Польщі, який був одним із близьких співробітників екс-президента
Леха Качиньского, назвав несерйозною дискусію, яка зараз ведеться в польському Сеймі з приводу заяви по Волинській трагедії. "Торги за слова ведуть до того, що весь захід став несерйозним і підміняється конкуренцією, яка з політичних партій виграє ці торги", - сказав він, передає УНІАН.

"У мене в голові не вміщається, щоб у такій справі робити такий скандал. Ця ситуація свідчить про деградацію держави...", - додав Коваль.

Євродепутат висловив думку, що правда про Волинську трагедію зараз більше потрібна українцям, ніж полякам, яким необхідно "дозріти до прийняття відповідальності". Коваль зазначив, що цей злочин має бути засудженим. "(Проте) це все не повинно робитися всупереч, або проти українців, але разом з українцями. Може, перестанемо виховувати весь світ і переконувати всіх, що тільки наша версія історії правдива?" - сказав він.

Євродепутат також зауважив, що знає багатьох українців, що змінили своє ставлення до Волинської трагедії, зазначивши, що це сталося після дискусії і власного переосмислення, а не під впливом заяв польського Сейму.

Нагадаємо, сьогодні Сейм Польщі планує проголосувати заяву щодо сімдесятих роковин Волинської трагедії. Правляча партія відмовилася називати Волинську трагедію геноцидом, як того вимагала опозиція. Замість цього планується прийняти заяву, в якій трагедія буде названа "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Однак не всі члени правлячої партії згодні з думкою керівництва і планують голосувати по-своєму.

20 червня Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Трагічні події 1943 року, вважають польські сенатори, мали організований і масовий характер і супроводжувалися жорстокістю - "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Винуватці - ОУН і УПА. Кількість жертв - близько 100 тис. поляків. Однак українські історики говорять про втричі менші цифрі і про неприпустимість використання слова "геноцид". Крім того, зазначають вони, у заяві польського Сенату нічого не сказано про українців, загиблих у тому числі від рук польських націоналістів у протистоянні 1940-х.

Читайте також: Ехо Волинської трагедії: чому поляки знову говорять про геноцид

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини