RU

Євроінтеграція України для Путіна - приниження, - The Times

18.11.2013, 13:13
Євроінтеграція України для Путіна - приниження, - The Times - Фото
Володимир Путін (фото EPA)
"Назва "Україна" по-старослов'янськи означає "прикордонна область", - пише The Times у редакційній статті. Тепер "Євросоюзу і Україні потрібно буде прийняти рішення, чи залишитися цій країні з населенням 45 млн. чоловік на околиці континенту або наблизитися до його центру".

Це важливий момент для Європи та історичний вибір між Сходом і Заходом для Києва. Якщо все піде за планом, Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС через десять днів у Вільнюсі. "У ньому немає натяку на майбутнє повномасштабне членство в ЄС, але очевидно одне: Україна, століттями вважалася колискою російської культури, зісковзне з орбіти Москви", - зазначає видання. "Для Володимира Путіна крен України в бік Заходу був би принизливою ​​невдачею".

Якщо Україна хоче зблизитися з Європою, вона повинна виконати основні вимоги Євросоюзу: внести поправки в свої закони про вибори і вирішити проблему селективного правосуддя, застосовуваного до лідерів опозиції. Найважливішим кроком залишається звільнення з в'язниці колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, мовиться в статті. " Її 7-річний термін явно був політично мотивованим", - стверджує видання .

Український парламент міг би схвалити відправку Тимошенко на лікування за кордон, і він повинен зробити це, вважає The Times, закликаючи європейських міністрів закордонних справ чинити тиск у справі Тимошенко, коли вони зустрінуться сьогодні у Брюсселі.

Захід розцінює Україну як важливий геостратегічний приз. При цьому багато хто усвідомлює всі тяготи і ціну поглинання такої великої країни. Тому, якщо Україна не проявить готовність виконати абсолютно розумні вимоги про демократичну підзвітність та незалежність судової влади, добра воля Заходу може випаруватися, попереджає авторитетне британське видання.

Нагадаємо, раніше західні ЗМІ писали, що президент України Віктор Янукович зіштовхує лобами ЄС і Росію.

28 листопада у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог, одна з них - звільнення з в'язниці екс-прем'єра Тимошенко. Європарламент 13 листопада розглянув рапорт моніторингової групи Європарламенту у справі екс-прем'єра.

За матеріалами:  inopressa.ru

Досьє на Володимира Путіна

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини