RU

Євро-2012: Президент Польщі назвав заклик до бойкоту неадекватним

03.05.2012, 13:03
Євро-2012: Президент Польщі назвав заклик до бойкоту неадекватним - Фото
Броніслав Коморовський (фото - EPA)
Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що заклики ряду європейських політиків до бойкоту Євро-2012 в Україні неадекватні ситуації, що склалася і шкодять Польщі. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу TVP1.

Як повідомляє польське видання Rzeczpospolita, Коморовський підкреслив: "Заклики до бойкоту абсолютно неадекватні ситуації в Україні. У різних країнах старих демократій фіксувалися випадки засудження або судового переслідування президентів, прем'єр-міністрів .., але це ніколи не приводило до бойкоту таких змагань".

Коморовський нагадав, що лише двічі в історії оголошувався бойкот Олімпійських ігор - в Москві та Пекіні. "Але це був результат війни, яку Росія оголосила в Афганістані, і кривавого придушення боротьби тибетців за свободу, там пролилася кров, були масові арешти, позбавлення волі тощо Ситуація в Україні, врешті-решт, не така ... Так що можна припускати, що тут присутній абсолютно інший розрахунок ", - заявив він.

Президент Польщі визнав, що у нього викликає "глибоке занепокоєння" бажання зіпсувати свято Євро-2012. "Є ризик того, що зіпсоване свято футболу в Україні шляхом бойкоту буде також означати і наші втрати, наш дискомфорт, втрачені сили і засоби", - вважає він.

Коморовський назвав Євро-2012 можливістю для України продемонструвати, що вона прагне до інтеграції з Заходом. "У Польщі (Євро-2012, - ред.) повинно було продемонструвати наші напрацювання за всі 20 років свободи. Це все сьогодні під загрозою. Я дивлюся на це з дуже великим занепокоєнням", - зазначив гооава держави.

Пропозиції перенести Євро-2012 в іншу країну або на інший час він назвав "шкідливими міркуваннями".

При цьому Коморовський додав, що неодноразово обговорював з президентом Віктором Януковичем ситуацію навколо Юлії Тимошенко. "Рівно через місяць після арешту Тимошенко президент України відвідав Польщу, і я говорив йому, що це буде дуже дорого йому коштувати і дуже нашкодить стратегічним інтересам України ... Сьогодні ви можете бачити, що, на жаль, так і є", - підсумував президент.

Нагадаємо, сім європейських президентів - Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Словенії, Естонії та Хорватії - відмовилися їхати на ялтинський саміт за участю українського президента Віктора Януковича. Деякі з них прямо заявили, що причина їх відмови від саміту - ситуація навколо Юлії Тимошенко. У МЗС України це заперечують.

Крім того, німецькі ЗМІ розповсюдили інформацію, що канцлер Німеччини Меркель розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україні, якщо до початку чемпіонату не буде звільнена Тимошенко.

У Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що ця інформація є неправдивою.

"Хотілося б вірити, що йдеться просто про газетну качку. Як і в ситуації з президентом ФРН, який спочатку не планував приїжджати на саміт Центральної Європи, а не скасував візит з політичних мотивів, як повідомили минулого тижня деякі ЗМІ", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини