RU

Євро-2012: МЗС просить не робити велику мрію заручницею політики

10.05.2012, 13:59
Євро-2012: МЗС просить не робити велику мрію заручницею політики - Фото
f01281072173648efe3ce6a1678a850a.jpg
Міністерство закордонних справ України вдячне президенту Польщі Броніславу Коморовському за підтримку і вважає неприпустимим бойкот Євро-2012 європейськими партнерами. Про це йдеться в заяві МЗС.

"Справжній друг нашої держави, Броніслав Коморовський в черговий раз продемонстрував і глибоке розуміння всіх особливостей процесів внутрішнього розвитку України, і щиру підтримку її євроінтеграційних устремлінь", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

"Ми вдячні Коморовському за рішучу підтримку нашої позиції щодо помилковості закликів до бойкоту Євро-2012. Якісне, позбавлене штучної політизації проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу в Україні та Польщі - це те, чого очікують сотні вболівальників на всьому континенті. І ніхто не має права робити цю велику мрію заручником сьогочасних політичних обставин", - вважають в МЗС.

На думку українських дипломатів, Коморовський ще раз підтвердив, що Польща є послідовним, надійним партнером і союзником України, а "її громадяни та еліта чітко усвідомлюють значення демократичної, успішної, європейської України для геополітичного майбутнього всього континенту".

Україна поділяє заклик польського президента про необхідність реформування українського законодавства у напрямку наближення його до європейських стандартів. Саме тому, йдеться в заяві, з ініціативи українського президента і уряду тільки за останній місяць були прийняті новий Кримінально-процесуальний кодекс, нова редакція Закону "Про громадські об'єднання", підготовлено зміни до Закону "Про доступ до публічної інформації", які ще більше розширюють можливості громадян у контролі за діями влади. "Відповідні реформи будуть проводитися і надалі", - запевнили в МЗС.

Нагадаємо також, що європейські політики, незадоволені поводженням з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко у харківській в'язниці, почали бойкотувати Україну. Під бойкот можуть потрапити і матчі Євро-2012.

Минулого тижня Міністерство закордонних справ України змушене було оголосити про перенесення на невизначений термін саміту європейських лідерів в Ялті - на нього відмовилися їхати 14 президентів.

Практично безумовну підтримку Януковичу в цій ситуації забезпечив тільки президент Польщі Броніслав Коморовський. Зокрема, він назвав неадекватними заклики ряду європейських політиків до бойкоту Євро-2012.

Спецпроект "Чемпіонат Європи з футболу 2012" 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини